تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570 _ تلفن: 77455812 -77806668

درمان ناتوانی جنسی

 • 10 اشتباه در رابطه عاشقانه

  1-برای شاد کردن طرفتان، باید خود واقعی تان را تغییر دهید.

  همه ما وقتی با فرد جدیدی آشنا می شویم کمی تغییر می کنیم. برای اینکه نامزدمان دوست دارد مجبور به تماشای فوتبال می شویم و یا چند ماه گیاهخوار می شویم چون طرفمان سال هاست که گیاه خوار است. مشکل زمانی ایجاد می شود که متوجه شوید برای راضی کردن او باید هسته وجودی خودتان را تغییر دهید.
  2-باید دربرابر دوستان و خانواده تان از طرفتان دفاع کنید.

  مطمئناً قرار نیست کسی به اندازه شما نامزدتان را دوست داشته باشد اما اگر می بینید که تمام اعضای خانواده و دوستانتان از او خوششان نمی آید، بدانید که مشکلی وجود دارد. دکتر گری نیومن، روانشناس، می گوید، «وقتی همه دوستان و خانواده تان با فرد موردنظر شما راحت نیستند و تصور می کنید که او را به اندازه شما نمی شناسند، باید روی رابطه تان بازنگری داشته باشید. »

  3-انتقاد و گله و شکایت جزء مولفه های اصلی رابطه تان شده است.

  اس ام اس زدن های چند ساعت یکبار شما برای او غیرقابل تحمل شده است و این را بارها به شما گفته است. به موفقیت های زندگی شما همیشه با عینک بدبینی و انتقاد نگاه می کند. اگر احساس می کنید این دید منتقدانه طرفتان کم کم بر اعتمادبه نفس شما اثر می گذارد، زمانش رسیده است که با او در این رابطه صحبت کنید.

  4-همیشه به این فکر می کنید که وقتی پیش طرفتان نیستید، او چه می کند.
  تازمانیکه شک و تردید درمورد اینکه طرفتان کجاست و چه می کند در ذهنتان باشد، هیچوقت نمی توانید با هم کنار بیایید
  5-این طرفتان است که تصمیمات بزرگ رابطه تان را می گیرد.

  فقط وقتی همدیگر را می بینید که طرفتان  امکانش را داشته باشد و فقط هم با دوستان و خانواده او معاشرت می کنید. مجبورید هر جایی که او می خواهد حضور داشته باشید اما برایتان روشن کرده است که هیچ علاقه ای به مراوده با دوستان شما ندارد.
  6-رابطه جنسی شما دچار مشکلاتی است.

  رابطه نباید فقط برمبنای ارتباط جنسی باشد اما رابطه جنسی بخشی از آن است.دکتر اسبروچی می گوید، «اگر احساس می کنید همسرتان از لحاظ تمایلات جنسی با شما تفاوت بسیاری دارد، پیش مشاور جنسی بروید. راهکارهای مختلف را امتحان کنید تا شاید زندگی جنسی تان تکانی بخورد. برای بادوام شدن ازدواج، نیاز به ارتباط جنسی خوب و باکیفیت دارید.»

  7-شما به زمان تنهایی بیشتر ولی طرفتان به زمان با هم بودن بیشتر نیاز دارد.

  شدیداً به دنبال زمانی هستید که بتوانید تنها باشید. اما نامزدتان مدام از این شکایت می کند که وقت کمی را با هم می گذرانید. دکتر جین گریر، مشاور خانواده و ازدواج می گوید، «به عبارت دیگر، تداوم ارتباط تان معمولاً یا خیلی زیاد یا خیلی کم است، چه از طریق پیامک باشد، یا تلفن یا دیدن همدیگر. اگر به نظر می رسد که هیچوقت درمورد میزان مناسب این تماس ها به توافق نمی رسید، حتماً مشکلی وجود دارد.»

  8-خودتان را مسئول شادی و خوشبختی طرفتان احساس می کنید.

  دکتر گیلبرت اعتقاد دارد، به محض اینکه احساس کردید طرفتان برای ایجاد تعادل احساسی خود شدیداً به شما و فقط به شما، تکیه کرده است، زنگ هشدارتان باید به صدا دربیاید.

   او توضیح می دهد، «طرفتان چه غرق در ناامیدی باشد چه خشم، کاری می کند که احساس کنید شما مقصرید و این وظیفه شماست که او را از این وضعیت بیرون بیاورید. هرچه که برای درست کردن این اوضاع می گویید یا انجام می دهید، اشتباه است و باعث بدتر شدن حال طرفتان می شود که البته تقصیر شماست. چنین نوع ارتباطی سم است و باید بلافاصله از آن بیرون بیایید.»

  9-طرفتان افرادی که می بینید و کارهایی که می کنید را کنترل می کند.

  این می تواند مهمترین علامت هشدار باشد. دکتر سویتین می گوید، «اگر احساس می کنید که طرفتان می خواهد زمانی که با خانواده و دوستانتان می گذرانید، مسائل مالی شما، انتخاب هایتان برای لباس پوشیدن یا میزان آرایشتان را کنترل کند، باید آن را خیلی جدی بگیرید.»
  10-مدام با خودتان فکر می کنید که مبادا در رابطه اشتباهی باشید.

   شاید به طور دردناکی مشخص باشد اما میل شما به خاموش کردن این شک و تردیدها بعدها باعث پشیمانی تان خواهد شد. دکتر اسبروچی می گوید، «خیلی وقت ها وقتی به عقب به رابطه بد قبلی مان نگاه می کنیم، نشانه های چیزی که واقعاً بود را واضح می بینیم. و وقتی که فکر می کنید می بینید که در آن زمان دوست داشتید به هر طریقی که شده این نشانه ها را نادیده بگیرید.»
  شما باید نسبت به مشکلات و نگرانی های رابطه تان دقیق تر باشید و حتماً درمورد آنها با طرفتان صحبت کنید و یا قبل از اینکه صدمه ببینید، از رابطه بیرون بیایید. 

 • اختلالات هويت جنسی

  شیوع و همه گیر شناسی

  تقریبا اطلاعاتی در مورد شیوع اخلال هویت جنسی در بین کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان در دست نیست. اکثر تخمین های شیوع بر تعداد کسانی است که در جستجوی جراحی برای تغییر جنس بر می آیند متکی است و به طوری که از تخمین ها بر می آید تعداد مبتلایان در جنس مذکر بیشتر است(کاپلانوسادوک،1927).

  تشخیص

  ملاک های تشخیصی DSM-IV-TR اختلال هویت جنسی

  A-    همانند سازی قوی و مستمر با جنس مقابل ( نه فقط میل مربوط به هرگونه مزایای فرهنگی تصور جنس مقابل بودن). در کودکان با 4 تا (یا بیشتر از خصوصیات زیر تظاهر می کند:

  1)      میل مکررا ابراز شده برای بودن یا اصرار بر این که او متعلق به جنس مقابل است.

  2)      در پسر ها ترجیح دادن لباس دخترانه یا تقلید ظاهر دخترانه، در دختر ها اصرار بر پوشیدن لباس های قالبی مردانه

  3)      ترجیح دادن مستمر و مبرم نقش های مقابل در بازی های وانمودی یا تخیلات مستمر جنس مقابل بودن

  4)      میل شدید به شرکت در بازی های کلیشه ای و تفریحات جنس مقابل.

  5)      ترجیح دادن مبرم هم بازی های جنس مقابل بودن

  در نوجوانان و بالغیتن اختلال با علاعمی نظیر میل ابراز شده برای جنس مقابل بودن، جا زدن مکرر خود به عنوان جنس مقابل، ممیل برای مدارا شدن و زیستن به عنوان جنس مقابل، یا اعتماد بر این که او احساسات و واکنش های تیپیک جنس مقابل را دارد.

  B-    احساس ناراحتی مستمر با جنس خود یا احساس نامتناسب بودن در نقش جنس خودی.

  در کودکان اختلال با هر یک از علائم زیر تظاهر می کند: در پسر ها قاطعیت بر این که احلیل یا بیزه ها چیزی نفرت آور است یا از بین خواهند رفت یا قاطعیت در مورد این که بهتر است شخص احلیل نداشته باشد، یا بیزاری نسبت به بازی های خشن پسرانه و رد اسباب بازی ها، بازی ها و فعالیت های کلیشه ای پسرانه. در دختر ها امتناع از ادرار کردن در حالت نشسته یا قاطعیت مبنی براین که تمایلی بر رشد پستان های خود یا شروع عادت ماهانه ندارند. یا بیزاری بارز نسبت به لباس معمول دخترانه.

  در نوجوانان و بزرگسالان  اختلال با علائمی نظیر اشتغال ذهنی با از بین بردن صفات اولیه و ثانوی جنسی ( مثل درخواست تجویز هرمون ها، جراحی یا سایر روش ههای تغییر فیزیکی مشخصات جنسی به منظور مشابهت با جنس مقابل) تتظاهر می کند.

  C-    اختلال همزمان با یک اختلال فیزیکی دو جنسی بودن نیست.

  D-    اختلال موجب ناراحتی قابل ملاحظه بالینی و تخریب در عملکرد اجتماعی، شغلی یا سایر زمینه های مهم می گردد.

  ویژگی های بالینی

  کودکان

  طبق DSM-IV-TR خصوصیت اساسی اختلال هویت جنسی وجود ناراحتی شدید و مستمر در کودک در مورد جنس معیین شده خود و میل شدشد یا اصرار بر متعلق بودن به جنس مقابل است.

  در منتهی الیه طیف اختلالات هویت جننسی کودکان پسر هایی قرار دارند که طبق معیار های فرهنگ خود دخترانه تر از هر دختری هستند و دختر هایی که مرد صفت تر از هر پسری هستند. دختران مبتلا به این اختلال معمولا همنشین های پسر دارند و علاقعه آزمندانه بر ورزش های خشن و بازی های بی نظم و ترتیب نشان می دهند، علاقه ای به عروسک و بازی خانه نشان نمی دهند ( مگر در آن نقش پدر یا فرد مذکر دیگری را به عهده بگیرند) ندرتا دختر مبتلا به این اختلال از ادرار کردن در حالت نشسته امتناع کرده و ادعا می کند که آلت مردانه دارد و یا پیدا خواهد کرد و تمایلی به داشتن پستان و قاعده شدن نشان نمی دهد و قاطعانه اظهار می کند که وقتی بزرگ شد مرد خواهد شد ( نه فقط از نظر نقش) ( کاپلانوسادوک،1927).

  پسر های مبتلا به این اختلال با فعالیت های دخترانه اشتغال ذهنی پیدا می کنند. ممکن است تشخیص دهند که لباس دخترانه یا زنانه بپوشند یا اگر لباس زنانه موجود نباشد از سایر مواد چنین لباس هایی بسازند. این پسر ها میل شدیدی برای شرککت در بازی ها و وقت گذرانی های دخترانه دارند. عروسک های ماده اسباب بازی مورد علاقه آنها است و همبازی های مورد علاقه آنها را نیز دختر ها تشکیل می دهند، در بازی خانه چنین پسرانی نقش زن ها را انتخاب می کنند، عدا و اطوار و اعمال آنها طبق معیار های فرهنگی خاص دخترانه طلقی می شود و معمولا چنین پسر هایی در گروه های همتا مورد اذیت و آزار قرار گرفته یا ترد می شوند در حالی که تا سن بلوغ همین جریان در مجمتع دختر ها نیز روی می دهد . پسر های مبتلا به این اختلال ممکن است اظهار کنند که تبدیل به زن خواهند شد ( نه فقط از نظر نقش)، در موارد نادر پسری با این اختلال مدعی می گردد که آلت تناسلی و بیضه های او در حال تغییر شکل است یا از بین خواهد رفت و یا بهتر است که شخص آلت مردانه نداشته باشد. بعضی از کودکان به خاطر تمسخر سایر بچه ها  و فشار مدرسه برای ملبس شدن به لباس کلیشه ای جنس معین شده آنها از رفتن به مدرسه خود داری می کنند. اکثر کودکان مبتلا احساس ناراحتی به دلیل و جود این اختلال را تکذیب می کنند به استثنا این که این وضعیت بین آنها و انتظارات خانواده تعارض به وجود می آورد.( کاپلان و سادوک،1927)

  نوجوان ها و بزرگسالان

  در نوجوانان و بزرگسالان نیز علائم و نشانه های مشابهی وجود دارد نوجوان ها و افراد بالغ مبتلا به این اختلال آرزوی جنس مقابل بودن را آشکارا ابراز می کنند. فراوان سعی می کنند که به عنوان عضو جنس مقابل پذیرفته شوند و آرزو می کنند که مثل فردی متعلق به جنس مقابل زندگی کنند و مورد مدارا قرار بگیرند. به علاوه سعی می کنند که ویژگی های جنس ممقابل را کسب کنند. ممکن است معتقد باشند که با جنس عوضی متولد شده اند و عبارات مشخصی در این ردیف بیان کنند " احساس می کنم که زنی هستم که در جسم مردانه گرفتار شده ام" یا برعکس این نوجوانان یا بزرگسالان غالبا در خواسته اقدامات طبی و اعمال جراحی برای تغییر دادن ظاهر جسمی خود دارند. شخص ترانس سکسوال اشتغال ذهنی مستمر با از بین بردن صفات اولیه و ثانوی خود و کسب صفات جنسی جنس مقابل دارد.  میل به ملبس شدن و زندگی کردن به صورت عضوی از جنس مقابل همیشه وجود دارد. ترانس سکسوال های بالغ معمولا از ملبس شدن به لباس جنس منصوب شده اظهار ناراحتی کرده و لباس جنس مقابل را می پوشند. این افراد در فعالییت های مربوط به جنس مقابل در گیر می شوند، دستگاه تناسلی آنها برای خودشان نفرت آور است، این میل ممکن است بر تمام امیال شخص غلبه کند. (کاپلان و سادوک،1927)

  سبب شناسی

        عوامل زیست شناختی

  چنین اختلال عمیقی از کجا نشات می گیرد ؟ چه نوع روی داد هایی باید دست به دست هم دهند تا این که دختری که از لحاظ جسمی وضعیت عادی دارد احساس کند که واقعا یک پسر است و یا این که پسری احساس نماید که دختر است. ما گمان می کنیم که بخش اعظم هویت جنسی هم به هنجار و هم ترانس سکسوال از یک فرایند هرمونی مفروض ناشی می شود که در جریان ماه های دوم تا چهارم بارداری روی می دهد (سلیگمن،والکر و روزنهان،1389)

  ما بحس خود را با ارائه تفصیری مختصر در این مورد آغاز می کنیم که یک جنین چگونه تبدیل به یک جنین مذکر یا مونث بهنجار می شود. جنین به صورت بالاقوه این امکان را دارد که اندام های داخلی هر کدام از این دو جنس را ایجاد نماید تا 8 هفته پس از لقاح هر جنینی از اندام های جنسی ( غده های جنسی) تفکیک ناپذیری بر خوردار است. که می توانند تبدیل به بیضه و یا تخمدان شوند. جنین خود به خود تبدیل به مونث می شود مگر این که مرحله اساسی بعدی یعنی ترشح هرمون مذکر کننده ( آندروژن ها) روی دهد . هنگامی که این هرمون  ها ترشح می شوند اندام های داخلی مذکر هم رشد می کنند و اندام های بیرونی مذکر نیز شکل می گیرد، تمام این مراحل تقریبا در پایان 3 ماهه نخست بار داری روی می دهد.

  سطح هرمون های مذکر کننده در این مرحله نه تنها اندام های جنسی بلکه هویت جنسی را نیز تعیین می کند. هرمون های مذکر کننده، هویت جنسی مردانه را اایجاد می کند و چنان چه میزان این هرمون ها نا کافی باشد هویت جنسی زنانه شکل می گیرد. بنا براین بر طبق این نظریه هویت جنسی در جنین وجود دارد.

  در این نظریه میزان زیادی از هرمون های مذکر کننده، در جنینی که به لحاظ کروموزومی مذکر (XY) است، هم باعث شکل گیری اندام های جنسی مردانه و هم هویت جنسی مردانه می شود، اما هویت جنسی زنانه-ترانس سکسوال مرد به زن- می گردد. و برعکس، در جنینی که به لحاظ کروموزومی مونث (XX) است، ترشح ناکافی هرمون های مردانه باعث شکل گیری اندام های جنسی زنانه و هویت جنسی مونث می گردد، اما چنان چه ترشح هرمونهای مذکر کننده زیاد باشد اندام های جنسی مونث کننده شکل می گیرد اما هویت جنسی مردانه ایجاد می شود. ترانس سکسوال زن به مرد (سلیگمن،والکر و روزنهان،1389)

   

   

        عوامل روانی- اجتماعی

  کودکان هماهنگ با جنسی که با آن پرورش می یابند،هویت جنسی پیدا می کند. از پسر ها انتظار نمی رود که دختر صفت بار آیند و از دختر ها انتظار پسر واری نمی رود. بازی های پسرانه ( مثل دزد و داروغه) و بازی های دخترانه ( مثل عروسک و خانه عروسکی) وجود دارد. این نقش ها آموخته می شود هر چند برخی از محققین معتقدند که بعضی از پسر ها مزاجا ضریف و حساس هستند و بعضی از دختر ها پرخاش گر تر و پر انرژی تر، صفاتی که به طور کلیشه ای در فرهنگ ها به ترتیب به زنانه گی و مردانگی تعبیر می شود. فروید معتقد بود که مسائل هویت جنسی از تعارض هایی که کودک در مثلث ادیپال تجربه می کند ناشی می گردد. این تعارض ها را رخداد های طبیعی خانواده و تخیلات کودک تقویت می کند. هر چیزی که در محبت طفل نسبت به والد جنس ممقابل و همانند سازی با والد جنس خودی تداخل نماید با رشد طیبعب هویت جنسی او تداخل خواهد نمود. کیفیت رابطه مادر کودک در سال های اولیه زندگی اهمیت فوق العاده ای در برقراری هویت جنسی دارد. ضمن این سالها مادر احساس غرور نسبت به جنس خود را در کودک بیدار می کند کودک به عنوان پسر یا دختری کوچک ارزش داده می شود، مادر خشن و بی ارزش کننده می تواند در رشد هویت جنسی کودک اختلال ایجاد کند در عین حال فرایند جدایی تفرد در جریان است وقتی این مسائل با مشکلات جدایی تفرد همراه گردد نتیجه ممکن است این باشد که از تمایلات جنسی برای باقی ماندن در رابطه استفاده شود، که چنین پدیده ای مشخص خواهد بود با تغییر موضع بین صمیمیت کودکانه و ناشی از درماندگی و فاصله گرفتن خصمانه و بی ارزش کننده. برخی از کودکان با این پیام مواجه می گردند که اگر هویت جنسی، جنس مقابل را بپذیرند مطلوب تر خواهد بود. کودکان آزار دیده و مترود ممکن است طبق این باور رفتار کنند که اگر متعلق به جنس مقابل باشند مدارای بهتری با آنان خواهد شد. مسائل هویت جنسی ممکن اسن در نتیجه مرگ، غیبت طولاانی یا افسردگی مادر نماد که پسر بچه کوچک ممکن است با همانند سازی کامل به او واکنش نشان دهد. یعنی تبدیل به مادر شدن به منظور جایگزینی او پدید آید، نقش پدر در این سال های اولیه حائز اهمیت است. وجود او به طور طبیعی به فرایند جدایی- تفرد کمک می کند. فقدان پدر نماد باقی ماندن مادر و کودک را در پیوندی نزدیک دچار مخاطره می سازد.

  برای دختر بچه پدر نمونه شیئ محبوب آتی است، برای پسر بچه پدر الگویی برای همانند سازی مردانه است (کاپلانوسادوک،1927).

  درمان

  مطالب این بخش از کتاب اختلال هویت جنسی تالیف رئیسی و ناصحی برداشت شده است.

  الف-درمان کودکان

  1-      رفتار درمانی

  این روش برای اولین بار در پسر های مبتلا به کار گرفته شد. بر طبق نگرش رفتاری، کودکان رفتار های مطابق با جنس را یاد می گیرند و این رفتار ها لااقل در آغاز می تواند به وسیله تشویق یا عدم تشویق دیگران شکل داده شود. طبق این الگو، درمان شامل دادن پاداش به رفتار های متناسب با جنس و ندادن پاداش (و گاهی تنبیه) به رفتارهای نامتناسب با جنس است.

  اهداف مورد مداخله شاممل طیفی از رفتار های جنسیت مقابل نظیر انتخاب اسباب بازی ها، نقش بازی و ادا و اصول هاست.

  در این روش درمانی تمرکزی بر روی عبارات کلامی یا تخیلات کودک در مورد خواسته اش برای بودن در جنس مقابل وجود ندارد.

  یکی از روش های رفتار درمانی توسط رکر(1974) و همکارانش به کار گرفته شده است که به آن توجه اجتماعی یا تقویت اجتماعی می گویند. این درمان روی رفتار های کودک در زمان بازی تمرکز دارد.درمانگر ابتدا سنجش پایه ای در مورد ترجیح بازی های کودک انجام می دهد( مثل ترجیح نوع اسباب بازی) سپس یکی از والدین یا درمان گر به اتاق بازی کودک وارد می شود. او باید در بازهای منطبق با جنسیت کودک مداخله کند ( با نگاه کردن به کودک، لبخند زدن به او و ستایش های کلامی ) ولی توجهی به بازی های منطبق با جنس مقابل نداشته باشد (مثلا وانمود به مطالعه کردن) این پاسخ بزرگ سالان سبب بروز تغییرات مشخصی در رفتار بازی کودک می شود. این درمان دو محدودیت عمده دارد: اول آنکه لااقل بعضی از کودکان گروه مورد مطالعه در غیاب بزرگ سالان یا در محیط های دیگر بازی های مربوط به جنس مقابل را انجام خواهند داد و دوم این که اصلاح رفتار بازی کودک تعمیم اندکی به سایر رفتار های جنس مقابل وی دارد.

  رفتار رفتاری دیگر صرفه جویی پته ای است در این روش در صورت انجام دادن رفتار مطابق با جنس کالا برگ هایی به کودک داده می شود و در ازای تعداد معینی کالا برگ پاداشی به کودک داده خواهد شد. البته ممکن است مشکلات مشابهی در این روش درمانی نیز ممشاهده شود در وجموع وجود مشکلات فوق سبب شده که رفتار گرایان به دنبال روش های درمانی دیگری باشنند. از جمله آنها می توان به روش های خود تنظیمی اشاره کرد که در آن کودک خودش را هنگامی که رفتار متناسب با جنس انجام می دهد تقویت می کند. امتیاز عمده در این روش حذف کردن تقویت خارجی است. که در بسیاری از شرایط ممکن است وجود نداشته باشد. همچنین این روش قابل تعمیم به رفتار های دیگر و شرایط متفاوت است. این روش با استفاده از وسایلی از جمله نوعی مچ بند قابل انجام دادن است.

  2-      شناخت درمانی

  این روش بر حسب سنجش سطح شناختی کودک انجام می شود. یکی از کارهایی که درمانگر انجام می دهد این است که کودک را با طرز راه رفتن، دویدن، بازی کردن و سایر رفتار های مطابق با جنس خود آشنا کند. همچنین گاهی ممکن است کودک معتقد باشد که والدین او کودکی از جنس مقابل می خواستند. بنابر این والدین و درمان گر باید این پیام را به کودک بدهند که آنها از داشتن کودکی در جنس او خوشحالند و خواستار او بوده اند.

  3-روان درمانی تحلیلی

  کودک پسر

  یکی از فرضیات در مورد بروز اختلال هویت جنسی پسر بچه ها اضطراب جدایی است. بر این اساس هدف درمان کنار آمدن با اضطراب جدایی است. که فرض می شود سبب کاهش رفتار جنس مقابل می شود. اضطراب جدایی می تواند به علت فقدان حضور مادر یا هر نوع گسیختگی شدید و انحراف در رابطه ی مادر کودک به وجود آمده باشد.

  روش دیگر درمانی بر اساس این فرضیه است که بروز رفتار های دخترانه در کودک پسر ناشی از وابستگی شدید او به مادر است بنا بر اینن طی درمان کمک به تفرد کودک از مادر می شود.

  استالر نوعی روش درمانی پیشنهاد کرده که بعدا توسط گرین و همکارانش پیشرفت داده شده است. این روش 4 هدف دارد.

  1-      ایجاد رابطه ای توام با اعتماد و عاطفه، بین پسری بیمار و درمانگر مرد.

  2-      بالا بردن میزان نگرانی والدین در مورد رفتار دخترانه در پسر ها.

  3-      حساس کردن والدین به نحوی ارتباطات خود از جممله تغییر نزدیکی بیش از حد مادر- پسر باید توجه کرد که این تغییر ممکن است سبب بروز افسردگی در مادر شود و گاه با کار شکنی مادر مواجه خواهیم شد. بنابراین لازم است در باره ارزش تغییری که برای خود مادر ایجاد می شود صحبت کرد.

  4-      افزایش ارتباط پدر و کودک پسر . در بسیاری از موارد نیاز تجربه رابطه پدر فرزندی را باید برای پدر ها تاکید کرد. از جمله این که فعالییت ها و بازی های غیر قهرمانی می توانند بسیار مفرح باشند. همچنین به کار گرفتن فرزند از جانب پدر تصویر بهتری از آنچه پدر هست برای پسر بچه فراهم می کند در واقع رابطه مثبت پدر فرزندی باید باید ایجاد شود که این هم برای پدر و هم برای پسر مفید است.

  کودک دختر

  اطلاعات زیادی در مورد روان درمانی دختر بچه ها در دست نیست. به نظر می رسد که روان درمانی دختر ها با موفقیت کمتری در مقایسه با روان درمانی پسر ها همراه بوده است.

  جنس درمانگر

  در روان درمانی تحلیلی عده ای معتقد اند که چون کودک مبتلا به اختلال هویت جنسی باید با هم جنس همانند سازی کند بنابراین درمانگر هم جنس (درمانگر مرد برای کودک پسر مناسب تر است).

  درگیر کردن والدین در درمان کودک

  هر چند به این مسئله در روش های درمانی فوق اشاره شده است ولی به دلیل اهمیت آن مجددا توضیح داده می شود. بر اساس دو منطق مشارکت والدین در درمان کودکان مبتلا به اختلال هویت جنسی پیشنهاد می شود:

  اول این که ممکن است والدین در ایجاد یا حفظ این اختلال نقش داشته باشند.

  دوم این که تماس های منظم والدین با درمانگر، سبب پیگیری دقیق تر بیمار و پیش افتادن برخی از اهداف درمانی می شود. برای مثال، والدین نباید به کودک اجازه دهند که لباس جنس مقابل را بپوشد یا اینکه نباید رفتار های جنس مقابل را در او تشویق کنند. همچنین روابط با همتا های همجنس را تشویق کرده و او را برای درگیر شدن در فعالییت های متناسب با جنس کمک کنند. نکته مهم دیگر این است که والدین به کودک خود بگویند او را متناسب با جنسش، ارزش گذاری کرده اند.

  برای مثال، به کودک پسر بگویند که آنها دوست دارند که یک پسر داشته باشند. بنابراین تمامی رفتار های پسرانه او برایشان ارزش مند است.

  البته توجه به این نکته لازم است که گاهی محدود کردن بچه ها توسط والدین سبب ایجاد مقاومت قابل ملاحضه و تلاش بیشتر برای آزمودن رفتار نا متناسب با جنس توسط کودک می شود و گاه ممکن است سبب مخفی نگه داشتن رفتار شود. لذا نظارت درمانگر الزامی است.

  درمان طبی کودکان

  همچ درمان هرمونی یا دارویی برای اختلال هویت جنسی دوران کودکی تائید نشده است.

  ب- درمان نوجوانان

  درمان بیماران نوجوان به دلیل هم زمانی با بحران طبیعی هویت مشکل است به علاوه آنها به ندرت انگیزه قوی برای تغییر نقش های قالبی جنس مقابل را دارند. همچنین نوجوانان مبتلا به اختلال هویت جنسی به علت بروز احساسات هم جنس گرایانه ممکن است تجربه ای از تعارضات جدید داشته باشد. که این میتواند منشا ایجاد اضطراب در او خانواده اش باشد. لذا باید از نوجوان بیمار بخواهیم که در مورد این احساسات خود صحبت کند. همچنین مداخله خانوادگی با هدف ایجاد ثبات در خانواده و فراهم کردن محیطی حمایتی برای نوجوان توصیه می شود.

  ج- درمان بزرگسالان

  باید یاد آور شد که اگر هدف از روان درمانی درمان قطعی اختلال است به ندرت موفقیتت آمیز است. چرا که اکثر مبتلایان نظریات و ارزش های ثابتی دارند و نمی خواهند آنها را تغییر دهند. ولی روان درمانی این بیماران با این هدف انجام می شود که نحوی مدارا با مشکل را به آنها بیاموزند. درمانگر معمولا به بیمار کمک می کند تا با هویت جنسی مطلوبش راحت باشد. با این نگرش غالبا افسردگی و اضطراب بیمار نیز کاهش می یابد. در میان انواع روان درمانی ها روش های شناختی رفتاری، حمایتی و گروه درمانی نتایج مثبت بیشتری داشته اند.

  برای بسیاری از مبتلایان به اختلال هویت جنسی بسیار مفید است که در گروهی متشکل از افرادی با مشکلات مشابه خود قرار گیرند. چرا که آنها اغلب خود را تنها می دانند ولی در گروه احساس پیوستگی درون گروهی کرده و احساسات ناخوش آیندی نظیر اضطراب و افسردگی در آنها کاهش می یابد.

  گزارش هایی در مورد تاثیر روان کاوی در مورد اختلال هوویت جنسی موجود نیست.

  جراحی برای تغییر جنسیت

  درمان جراحی قطعی است و چون بازگشتی ندارد موازین دقیقی برای رعایت قبل از اقدام به جراحی معیین گردیدم است.  که شامل مرحله ی آزمون زندگی واقعی است. در طی مدت انجام دادن این آزمون از بیماران درخواست می شود که برای مدت 1 تا 2 سال به طور تمام وقت در نقش جنس مقابل زندگی کنند. یعنی هم در محیط کار و هم در محیط تحصیل در نقش جنس مقابل باشد. برای بعضی از ترانس سکسوال ها آزمون زندگی واقعی ممکن است عاملی برای تغییر دادن عقیده باشد. چون برقراری ارتباط با دوستان همکاران و معشوق یا معشوقه در آن نقش دشوار می گردد. این آزمون با 3 هدف اصلی انجام می شود.

  اول ارزیابی ثبات روان شناختی بیمار در صورت توانایی برقراری و ثبات در روابط روابط بینن فردی و شغلی انتباق پس از جراحی بهتر خواهد بود.

  دوم این که در طی ان دوره بیمار با مشگکلات ذاتی مربوط با جنس مقابل به طور دقیق آشنا شده.

  و بالاخره درمانگر می تواند، توانایی عملکرد کلی بیمار در اجتماع به عنوان عضوی از جنس مقابل را ارزیابی کند.

  علاوه بر هدف های فوق این آزمون به تشخیص گذاری اختلال هویت جنسی از ملال جنسی نیز کمک می کند.

  پیشنهاد شده است که این آزمون باید با احتیاط انجام شود، چرا که گاه برگشت به نقش جنسی اصلی مشکل است.

  حمایت های روانی اجتماعی در طی آزمون زندگی واقعی طی این دوره بیمار به صورتی آشکار آرزوی خود را برای تعلق به جنس مقابل را به اعضای خانواده و دوستان نشان می دهد این مسئله سبب بروز اضطراب در بیمار شده و ترس از ترد شدن در بسیاری از موارد وجود دارد. در عمل نیز افشای این مسئله گاه می تواند بسیار آسیب رسان باشد. به ویژه اگر فرد مبتلا متاهل و صاحب فرزند نیز باشد. به این جهت مشاوره زناشویی و خانوادگی نیز توصیه می شود.

  جای شگفتی نیست که درخواست بیمار برای متعلق بودن به جنس مقابل بودن فشار زیادی به اعضای خانواده تحمیل کند. ولی اگر اعضای خانواده بیمار بودن وی را پذیرفته و او را در خواسته اش حمایت کنند، بسیار مفید خواهد بود.

  در صورتی که فرد مبتلا مایل به ادامه شغل قبلی خود باشد بروز مشکلات در محل کار او قابل پیش بینی است و لذا جلسات توجیحی برای همکاران وی نیز پیشنهاد می شود.

  چنان که فرد پس از این مدت همچنان خواهان انجام عمل بود احتمالا ریسک های روان شناختی عمل کاهش پیدا می کند. آنهایی که نشانه های اسکیزوفرنیک و هزیانی دارند و یا از سایر اختلالات هیجانی رنج می برند نباید تحت این عمل قرار گیرند.

  تغییرات جسمی یک پیش نیاز برای عمل جراحی تعیین جنسیت مجدد هستند. مرد های بیولوژیک از استروژن و زن های بیولوژیک از تستسترون استفاده می کنند . بیمارانی که استروژن مصرف می کنند، بر اساس احساس آرامش دفعات کمتر نعوظ و تظاهرات معدود تر انگیزه جنسی نسبت به قبل درمان با هورمون رضایت روان شناختی گزارش می کنند. پس از چند ماه انحاهای بدن گود تر می گردد. بزرگی محدود اما راضی کننده ای در پستان ظاهر می شود و حجم بیضه ها کاهش می یابد. کیفیت صدا تغییر نمی یابد این بیماران نیاز دارند که از نظر فشار خون، هیپرگلیسمی، اختلال کبدی و پدیده های ترومبوامبولیکتحت مراقبت قرار گیرند. (سلیگمن،والکر و روزنهان،1389)

  الکترو لیزر به منظور برداشتن موهای صورت و عمل جراحی به منظور تبدیل آلت مردانه به مهبل است. از آنجایی که پوست آلت تناسلی جهت آستر کردن مهبل مورد استفاده قرار می گیرد – در صورت موفقیت آمیز بودن عمل- آمیزش جنسی برای فرد لذت بخش خواهد بود. (کاپلان و سادوک،1927)

  زنهایی که آندروژن مصرف می کنند به سرعت متوجه افزایش انگیزه جنسی، بزرگ شدن و سوزش ناحیه کلیتوریس و پس از چند ماه قطع قاعدگی و خشونت صدای خود می گردند. اگر اقدام به وزنه برداری شود به زودی افزایش حججم عظلات مشاهده می شود. بسته به نحوی توزیع قبلی مو ها بیماران ممکن است افزایش متوسط در مقدار و میزان زبری موهای بدن پیدا کنند. در بعضی طاسی ناحیه ی پیشانی پدید می آید. پدیده های ترومبوامبولیک، اختلال کار کبد و افزایش کلسترول و تری گلیسید ها امکان پذیر است. (کاپلان و سادوک،1927)

  عمل جراحی جهت برداشتن سینه ها، تخمدانها و به ندرت برای ایجاد آلت مردانه انجام می شود.

  قابلیت رسیدن به ارگاسم همیشه حفظ می شود اما آلتی که ایجاد می شود قادر به نعوظ نیست و فرد باید از آلت مصنوعی برای آمیزش استفاده کند.(سلیگمن،والکر و روزنهان،1389)

  تغییرات بیولوژیکی هم با تغییرات اجتماعی ، شغلی، خانوادگی و تغییر ویژگی های ثانویه جسمی در تلاش برای تقویت وضعیت جنسیتی جدید حمایت می شود. (سلیگمن،والکر و روزنهان،1389)

  اختلالات دو جنسی

  این بخش برگرفته از کتاب خلاصه روانپزشکیکاپلان و سادوک،1927 می باشد.

  تعریف:

  اختلالات دو جنسی شامل انواعی از سندروم ها هستند که افرادی با جنبه های تشریحی و فیزیولوژیکی جنس مقابل به وجود می آورند.

  ملاک های تشخیصیDSM-IV-TR:

  این طبقه برای گروهی از اختلالت هویت جنسی است. که .واجد ملاک های اختلالات هویت جنسی ویژه نمی باشند. نمونه های آن عبارتند از:

  (1)   اختلالات دو جنسیتی (مثل سندروم عدم حساسیت آندروژنی یا هیپرپلازی مادر زادی آدرنال) همراه با ملال جنسیتی

  (2)   رفتار مبدل پوشی وابسته به استرس موقتی.

  (3)   اشتغال ذهنی دائم با اختگی یا قطع احلیل بدون میل به کسب خصوصیات جنسی جنس مقابل.

  (4)   درمان اختلالات دو جنسیتی

  (5)   چون اختلالات دو جنسی یا دو جنسیتی در زمان تولد وجود دارد در مان باید به موقع انجام گیرد و برخی پزشکان معتقدند که این حالات فورییت های طبی واقعی هستند. چون ظاهر آلت تناسلی در اختلالات مختلف غالبا مبهم است در مورد انتثاب جنسی (پسر یا دختر)، نحوی بزرگ کردن طفل لازم است تصمیم گرفته شود.

  (6)   انتساب هر چه سریع تر باید مورد توافق قرار گیرد تا همه ی خانواده با شیوه ی ثابت و راححت با کود برخورد نمایند. وقتی برای به هنجار سازی آلت تناسلی جراحی ضروری باشد بهتر است قبل از 3 سالگی انجام گیرد. انتساب کودک به جنس مونث آسان تر از انتساب او به جنس مذکر است چون اعمال جراحی تناسلی مرد به زن به مراتب پیشرفته تر از اعمال جراحی تناسلی زن به مرد است.

  (7)   بیماران دو جنسیتی به دلیل تاثیر عوامل زیست شناختی و سر در گمی خانواده در موارد جنس واقعی ممکن است به مسائل هویت جنسی مبتلا گردند. وقتی اختلالات دو جنسیتی کشف می گردد، هیئتی مرکب از افراد متبحر طب اطفال جنسی را که کوک باید با آن بزرگ شود بر اساس معاینه بالینی بررسی های ارولوژیک، فوتی مخاط دهان، تحلیل های کروموزمی و ارزیابی میل والدین تعیین می کنند.

  (8)   بالاخره تعیین این که مداخله ی جراحی صورت بگیرد یا خیر تابع تصمیم والدین است.

   

 • انزال زودرس

  — انزال زودرس
  —یک شریک جنسی جدید و در موقعیت های خاص
  —مدت زمانی طولانی باشد که فرد ارگاسم نشده باشد.
  —اضطراب، احساس گناه، یا افسردگی
  —قطع مصرف نوشیدنی هاي الكلي
  —مشکلات هورمونی
  —آسیب های جسمی
  —عوارض جانبی بعضی داروها
  انـزال زود رس بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک  کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.
  —
  —مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین3تا10دقیقه  (بسته به سن وشرایط جسمی فرد)متغیروبطور متوسط 5 دقیقه برای مردان جوان است.

   

   بطور کلی انزال زودرس در جوانان و بویژه در افراد تحصیل کرده شایعتر است.

  عوامل انزال زود رس

  —یک شریک جنسی جدید و در موقعیت های خاص
  —مدت زمانی طولانی باشد که فرد ارگاسم نشده باشد.
  —اضطراب، احساس گناه، یا افسردگی
  —قطع مصرف نوشیدنی هاي الكلي
  —مشکلات هورمونی
  —آسیب های جسمی
  —عوارض جانبی بعضی داروها
   
   
  پیوستها:
  وازکتومی |برگشت وازکتومی| خودارضایی|استمناء|ویاگرا |لارگو|زولوفت|تستوسترون|جینسینگ|تریبولس |سقنقو|دستگاه شوک ویو|اولترا سوند تراپی
 • تأثیر روش‌های نزدیکی جنسی در باروری

  هیچ شاهد علمی مبنی بر تأثیر حالت‌های نزدیکی جنسی خاصی در احتمال افزایش بارداری وجود ندارد. اگرچه برخی از زنان و مردان معتقدند که حالت نزدیکی‌ای که در آن مرد روی زن قرار می‌گیرد، امکان تخلیۀ اسپرم در نزدیکی دهانۀ رحم را بیشتر می‌کند و اسپرم‌ها راحت‌تر شانس حرکت به سمت رحم و لوله‌های رحم را خواهند داشت، اما هیچ‌یک از شواهد علمی این باور را تأیید نمی‌کند. شانس بارداری در روش‌های نزدیکی که دخول در آنها به شکل کامل انجام می‌شود زیاد است. هنگام انزال، جهش مایع حامل اسپرم کمک می‌کند که بخش زیادی از اسپرم‌ها در نزدیکی دهانۀ رحم تخلیه شوند. به همین دلیل، هر کدام از روش‌های منجر به دخول کامل می‌تواند برای بارداری مناسب و مؤثر باشد. برخی از متخصصان توصیه می‌کنند که بهتر است زن و مرد از روش‌های مختلفی استفاده کنند تا هنگام نزدیکی برای بارداری، لذت لازم و کافی را نیز داشته باشند و اقدام به بارداری برای آنها به یک روال عادی و خسته‌کننده تبدیل نشود.

  ناتوانی جنسی

  دراز کشیدن بعد از نزدیکی جنسی

  بسیاری از زنان بعد از اقدام برای بارداری مدتی را در تخت دراز می‌کشند. برخی از آنها پاهای خود را بالا می‌آوردند یا آنها را در هوا مثل حالت دوچرخه‌سواری حرکت می‌دهند تا به اسپرم‌ها برای حرکت به سمت رحم و لوله‌‌های رحم کمک کنند. از نظر علمی برای افزایش شانس بارداری نیازی به دراز کشیدن در تخت یا انجام این حرکات بعد از نزدیکی جنسی نیست. پس از تخلیۀ اسپرم، مخاط موجود در واژن و دهانۀ رحم که چسبنده است، اسپرم را احاطه می‌کند و اسپرم در این مایع شروع به شنا کردن به سمت لوله‌های رحم می‌کند. در هر بار انزال، میلیون‌ها اسپرم وارد واژن و دهانۀ رحم شما خواهد شد و اگر مقداری از مایع از واژن شما خارج شود، باز هم هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. برای همین بلند شدن شما بعد از نزدیکی جنسی هیچ تأثیری در باردار شدن شما نخواهد داشت. اگرچه بلند شدن از تخت از نظر علمی تأثیری در بارداری ندارد، اما بهتر است کمی بعد از رابطۀ جنسی در تخت بمانید. حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا آرامش کافی پیدا کنید. نیازی به حرکت دادن پاها در هوا نیست، فقط به پشت بخوابید و کمی استراحت کنید.

 • تقویت ماهیچه های PC با روغن زعفران (به مدت یک ماه)

  تقویت ماهیچه هایPC با روغن زعفران (به مدت یک ماه)

   برخي نقش هاي ماهيچه ها  PC در اندام تناسلي عبارتند از :

    تأثير در مدت زمان رسيدن به انزال

    تأثير در لذت دريافتي از ارگاسم به هنگام رسيدن به انزال

    تأثير در شدت و قدرت انزال

    تأثيردر ميزان و توانايي نعوظ آلت تناسلي

    با توجه به چهار مورد مذکور، هرچه ماهيچه‌هاي PC از قدرت بيشتري برخوردار باشند، مدت انزال طولاني تر، شدت و قدرت آن بيشتر و نعوظ آلت قوي‌تر و شديدتر خواهد بود.

    کنترل انزال با تقويت اعصاب ماهيچه هاي PC از جمله درمان های مکمل زود انزالی می باشد که البته با پاکسازی بدن و استفاده از داروی پایه زود انزالی (مقوی اعصاب) تا حدود زیادی ضعف عصبی و عضلانی این ماهیچه ها برطرف می شود.

    شناخت ماهيچه هاي PC ( pubococcygeal (PC) Muscles)

    مطالعات نشان مي‌دهد که 85 درصد از مردان به مدت کمتر از 30 ثانیه دخول به انزال مي رسند. انزال سريع به خاطر ضعف اعصاب و عدم تکامل مناسب ماهيچه PC مي باشد.

    ماهيچه‌ي PC یکی از مراکز کنترل انزال در مردان مي‌باشد. در واقع ماهيچه‌ي PC ، به شما کمک مي کند که انزال خود را کنترل نموده وحتي از وقوع آن جلوگيري نماييد. با تقويت مناسب و صحيح ماهيچه‌ي PC، شما مي توانيدوقوع، مدت زمان، شدت و قدرت ارگاسم را افزايش دهيد.ماهيچه PC ضعيف باعث نعوظ و انزال ضعيف، سريع و حتي زودرس مي‌شود.البته باید دانست که علت اصلی زود انزالی و به عبارتی ریشه ضعف ماهیچه های PC ضعف مغز و اعصاب و نیروی ماسکه می باشد و اختلال ماهیچه ی PC معلول است نه علت زود انزالی.

    ماهيچه‌ي PC مجموعه‌اي از ماهيچه هاي لگنچه مي‌باشد که در واقع پايه و اساس سلامت جنسي را شکل مي‌دهد. اين ماهيچه ها از محل استخوان عمومي در قسمت جلوي بدن شروع شده و تا قسمت پشت ادامه پيدا مي کنند. شما مي توانيد اين ماهيچه ها را در پشت بيضه‌هاي خود و جلوي مخرج (بين مخرج و بيضه‌ها به صورت يک مجرا)، نزديک به غده‌ي پروستات حس کنيد.

    ماهيچه‌ي PC علاوه بر کنترل ادرار به کمک ديگر ماهيچه هاي لگنچه، کمک مي‌کندکه مرد به ارگاسم برسد.تقويت ماهيچه‌ي PC، راز توسعه و بهبود رابطه‌ي جنسي و سلامت دستگاه تناسلي مي باشد.

    راه‌هاي مختلفي براي پيدا نمودن ماهيچه‌ي PC در بدن وجود دارد. در زير به دو روش آن اشاره شده است.

              قطع نمودن جريان ادرار

    شما مي توانيد به هنگام ادرار با دست یا ارادی روي ماهيچه ي PC را فشار وارد کنيد تا جريان ادرار قطع شود. ماهيچه اي که براي قطع ادرار استفاده مي شود، ماهيچه ي PC است .

           حرکت دادن آلت

    با انگشت اشاره خود قسمتهاي مختلف ماهيچه ي PC را فشار دهيد تابه جايي برسيد که به هنگام فشار آن، آلت نعوظ يافته ي شما حرکت کند و بالا و پايين برود. اين قسمت همان ماهيچه‌ي PC است.

    همانطور که بيان شد به منظور کنترل انزال بايد ماهيچه ي PC را تقويت نمود. ماهيچه‌يPC با انجام تمرينهايي مشخص به مرور تقويت مي‌شود و علاوه برتأخير در انزال، توان کنترل آن را به افراد مي‌دهد.

    سوال مهم این است که چگونه ماهیچه ی PC را تقویت نمائیم که در زیر به طور مفصل شرح داده می شود.

    مهم ترین علت اختلال در عملکرد این عضو ضعف اعصاب محیطی، رسوب سودا و غلبه بلغم در ماهیچه می باشد که با گذراندن یک دوره پاکسازی و استفاده از داروی پایه زود انزالی (زیرا داروی مقوی عصب باید به موضع برسد) و نرمش و روغن مالی عضو برطرف می شود.

    دو مورد اول در بالا ذکر شد و در ادامه به بررسی روغن مالی و نرمش ماهیچه های PC می پردازیم:

    بهترین روغن برای این کار روغن زعفران می باشد و در صورت عدم دسترسی بدان می توانید از روغن سیاه دانه یا اسفند استفاده نمائید

   که می بایستی هر روز به مدت یک ماه تمرین زیر را انجام دهید:

    روغن زعفران یا سیاه دانه و یا اسفند را بین مقعد تا زیر بیضه ها و کناره های داخلی ران پا بمالید و 2 دقیقه آرام ماساژ دهید تا موضع گرم شود و روغن سریع تر جذب ماهیچه ی PC شود و سپس  به مدت 7 دقیقه ماهيچه‌ي PC را سفت و شل کنيد ( در اين مرحله باید به شکل انقباظ و انبساط ماهيچه بدون استفاده از انگشتان دست و ارادی اين کار را انجام دهيد که برای این کار به مقعد و ماهیچه PC فشار بیاورید و رها کنید که کاری بسیار آسان است )   البته در صورت خسته شدن کمی استراحت کرده و دوباره این کار را ادامه دهید و بعد از اتمام 7 دقیقه، 3 دقیقه همانطور که نشسته اید، سعي کنيد با انقباض و انبساط شدید تر ماهيچه‌يpc آلت خود را حرکت دهيد. چنانچه لخت باشيد، مي توانيد حرکت آلت خود را ببينيد، البته براي اين تمرين نيازي نيست که لخت شويد يا اينکه به نعوظ برسيد. در این 3 دقیقه در هر بار فشار تا آنجا که مي توانيد ماهيچه ي pc را در حالت فشار نگه داريد و بعد آنرا رها کنيد. تا کنترلتان بر روی آن بیشتر شود.

    که در کل برای تقویت ماهیچه ی PC باید یک ماه هر روز 12 دقیقه وقت بگذارید که بهتر است شب ها این کار انجام شود و به ترتیب ابتدا فضای بین مفعد و بیضه ها را با روغن زعفران یا سیاه دانه و یا اسفند ماساژ داده و سپس به صورت ارادی و بدون تماس دست با انقباض و انبساط ماهیچه آن را تقویت نموده و به جذب روغن سرعت دهید.

       4-    یک شب در میان عضلات دور ستون فقرات را بالاخص محل چهاربند (گودی کمر ) را با روغن سیاه دانه ماساژ داده و 10 دقیقه بادکش نمائید.(15 جلسه)

    با این کار باعث افزایش خون رسانی به اعصاب خارج شده از مهره های T12  تا L5 می شویم و این کار باعث تقویت اعصاب محیطی منطقه و پاکسازی سودا از جوانب آن ها می شود و نیز باعث افزایش اکسیژناسیون موضعی و گرم شدن موضع و جذب موضعی روغن سیاه دانه سوء مزاج اعصاب رفع گردیده و نیز با این کار اسپاسم های عضلانی محل چهاربند رفع شده و فشار از روی اعصاب برداشته می شود.

        5-   صبح ناشتا یک لیوان شیر داغ + یک زرده تخم مرغ خام + نصف قاشق چای خوری زنجبیل + 2 قاشق غذاخوری عسل میل شود (به مدت 7 روز پیاپی)

    این دارو هرچند که جایگاه داروی پایه زودانزالی را ندارد لکن به عنوان درمان مکمل از آن می توان استفاده نمود این نوشیدنی، بسیار معروف می باشد و معمولا برای درد گودی کمر از قدیم الایام حتی توسط مردم عام تجویز می شده است. که ترکیب عسل و زنجبیل جهت تقویت اعصاب و تحریک می باشد و از ترکیب شیر و زرده تخم مرغ ماده ی لزجی ایجاد می شود که به خاطر غلظتی که در منی ایجاد می کند به درد ما می خورد و...

        6-    و نیز می توان از داروهای مقوی باه و مقوی اعضای رئیسه استفاده نمود.

    مقوی باه می دهیم زیرا اکثر این افراد دچار ضعف باه می باشند و نیز با این کار و ایجاد تحریکات جنسی به بیمار احساس خوبی دست خواهد داد و از این رو سیر درمان کاهش می یابد. مانند: تخم مرغ + روغن زیتون + پیاز + پودر انبه   یا    آبگوشت نخود   و...

    و چرا مقوی اعضای رئیسه، زیرا با تقویت اعضای رئیسه قوه ی مدبره بدن بهتر می تواند وظایف خود را انجام دهد و نیز با تقویت این اعضا فرحی در بدن ایجاد می شود که آن باعث کاهش استرس و اضطراب بیمار و ایجاد یک حس خوب و آرامش در وی می شود.

        7-      افزایش فعالیت بدنی

    زیرا با فزایش فعالیت بدنی جریان خون افزایش می یابد و نیز باعث افزایش مقدار سروتونین در خون شده که در به تاخیرانداختن انزال موثر است.

    نکته: بیمار بهتر است در طی درمان از مصرف موادی که برای مغز و اعصاب مفید نیستند اجتناب نماید مانند آب بسیار سرد، ترشی های، سرکه، آب لیمو و غذاهای بسیار سرد مانند مرغ و ماهی هورمونی و...

    خوردن خوراکی های ترش به انزال سرعت می بخشد که از آن برای درمان دیرانزالی استفاده می شود و از این رو در شب های همبستری به هیچ وجه از خوراکی های ترش استفاده نکنید.

  با رعایت موارد فوق ان شاء الله مشکل زود انزالی برطرف خواهد شد ، البته استفاده صِرف از داروی پایه زودانزالی به تنهایی کافی است و رعایت سایر موارد به سرعت و کیفیت درمان می افزاید.

   ترتیب روش های درمانی فوق:

       1-      ابتدا پاکسازی بیمار در صورت نیاز

  2  تجویز داروی پایه زود انزالی (در بند دو شرح داده شد) + روغن مالی و نرمش ماهیچه های بین مقعد و زیر بیضه (ماهیچه ی PC) (که در بند 3 شرح داده شد) +  بادکش کمر (در بند 4 شرح داده شد) + خوردن شیر و زرده تخم مرغ(در بند 5 شرح داده شد)

  3-       استفاده از داروهای مقوی باه و اعضای رئیسه + افزایش فعالیت بدنی

  و در کل برای درمان زودانزالی باید به نکات زیر توجه ویژه داشت:

  -         مهم ترین عامل برای انزال طبیعی، وجود یک سیستم عصبی طبیعی است.

  -     انزال یک پدیده ایست که در آن سیستم عصبی مرکزی و محیطی دخیل می باشند و سروتونین به عنوان واسطه ی عصبی در کنترل انزال عمل می کند که با افزایش سروتونین در مغز انزال به تاخیر می افتد.

  -         و علت ضعف نیروی ماسکه، ضعف مغز و اعصاب می باشد.

  توصیه آموزشی : یکی از علل زودانزالی عدم رعایت اصول کامل همبستری می باشد که متاسفانه بسیاری از آقایان بدون معاشقه، بازی کردن و تحریک مناطق حساس بانوان و آماده سازی آنان ، اقدام به دخول می کنند و این امر سبب دیر به ارگاسم رسیدن و ارضا نشدن همسر می شود ولی اگر مقدمات رعایت شود و زن را تا مرز ارگاسم برسانید و سپس فعل دخول انجام شود زوجین در یک زمان واحد انزال و ارضاء می شوند زیرا اگر شما حتی زودانزال هم نباشید ولی توصیه مذکور را رعایت نکیند باز زودتر از زن به انزال می رسید و این امر سبب نارضایتی شریک جنسی شما شده و در بلند مدت سبب بی میلی جنسی و عدم رضایت وی  از شما می شود که متاسفانه یکی از مهم ترین علت اختلافات زناشویی به ویژه در نسل جدید رعایت نکردن همین نکات ساده و نداشتن همبستری مناسب می باشد که امیدواریم با مصرف این دارو و رعایت این اصول این مشکلات حل شود.

  پیوست ها:


  بیماری های تناسلی|سایز آلت تناسلی|ناتوانی آقایان|وازکتومی|برگشت وازکتومی|انحراف آلت

 • چند نکته خودمونی ویژه زوج ها

  ویژه زوج ها:


  هر وقت خواستین قهر کنین قبلش اینارو با همسرتون طی کرده باشین که قوانین قهر باید در هر شرایطی رعایت بشه

  . 1) حق نداریم به خانواده های هم توهین می کند.

  . 2) حق نداریم مسایل و مشکلات کهنه رو مطرح کنیم. تو هر دعوا فقط راجع به همون موضوع بحث میکنیم

  . 3) شام و ناهار نپختن و شام و ناهار نخوردن نداریم. همه اعضا مثل حالت عادی باید برای غذا حاضر باشن.

  4) سلام و خداحافظی در هر صورت لازمه.

  5) هبچکس حق نداره جای خوابشو عوض کنه.

  6) هر کس برای آشتی پیش قدم بشه اون یکی باید براش کادو بخره.

  7) حق نداریم اشتباه طرف مقابلو تعمیم بدیم . مثلا عبارت تو همیشه.... ممنوعه.چون اینکار دعوا رو به اوج میرسونه.

  8) باید به هم فرصت بدیم که هرکی راجع به دیدگاهش نسبت به موضوع دعوا 5 دقیقه صحبت کنه و طرف دیگه هم 5 دقیقه زمان برای پاسخگویی داره. و بعد اگه حرفی باقی موند باید به فردا موکول بشه تا سر و ته بحث مشخص باشه. اگر افراد مي توانستند ياد بگيرند كه آنچه براي من خوب است لزومي ندارد كه براي ديگران هم خوب باشد، آنگاه دنياي شاد و خوشايندتري مي داشتيم.! "تئوري انتخاب" به ما مي آموزد كه دنياي مطلوب من، اساس و شالوده زندگي من است و نه اساس و شالوده زندگي ديگران.!

 • درمان ناتوانی جنسی

  انسان به طور طبیعی گرایش به این مسئله دارد که خود را مطابق الگوها و نمونه­های برتر در آورد و از سر تا پا خود را به شکل و شمایل و اخلاق و رفتار دیگری مهم و یا دیگران مهم تبدیل کند. از این رو به گردآوری همه عناصری می­پردازد که از نظر وی برای الگوبرداری مهم و اساسی است و نقش موثری در آن دارد.

  یکی از مسایلی که انسان مومن در جستجوی آن گام برمی­دارد و می­کوشد به آن دست یابد، تطابق کامل زندگی فردی و اجتماعی خویش با الگوی دینی به ویژه الگوهای قرآنی است. از این رو در سخنان خویش برای توجیه رفتار و اندیشه و بینش و نگرش خویش همواره از آیات و روایات بهره می­گیرد و به سیره عملی امامان (ع) استناد می­کند. در خوراک می­کوشد همانند آنان بخورد و یا در نحوه پوشش و خواب از آنان الگوبرداری نماید. چیزهایی را که آنان ناپسند و زشت می­دانستند و یا پسندیده و زیبا می­یافتند استفاده کند و خود را متمایل به آنها نشان دهد.

  در مسئله ازدواج نیز می­کوشد تا زندگی خود براساس الگوها و معیارهای علمی و عینی آنان و سیره عملی ایشان سامان دهد و آن چیزهایی که از نظر ایشان ملاک و ارزش است ارزش قرار دهد و از آن چیزهایی که ضدارزش است دوری و پرهیز نماید. بنابراین شناخت این معیارها و ارزشها برای انسان مؤمن بسیار مهم و اساسی است؛ زیرا می­کوشد تا خود را همانند ایشان کند و سرتا پا همسان­سازی را بر پایه تقلید انجام دهد؛ زیرا معتقد است همسان­سازی به معنای موفقیت کامل و رسیدن به جایگاهی است که ایشان از این راه بدان دست یافته­اند. مسئله تقلید در حوزه بینش و نگرش و رفتار، امری است که قرآن بر آن تأکید کرده از جمله می­فرماید اگر می­خواهید محبوب خدا شوید از من پیامبر تقلید کنید و یا این راه مستقیم و راست من است از آن پیروی نمایید و یا گام در جایی نهید که من در آنجا گام نهاده­ام و سر سوزنی از آن تخطی نکنید و یا این که نه پیش بیفتید و نه پس بمانید که در هر دو حالت گمراه می­شوید، که اینها نمونه­هایی از این دستورها و فرمان­هاست که در آیات قرآنی بدان اشاره شده است و روایات بسیاری نیز در باب اطاعت از سیره زندگی پیامبر و امامان وارد شده که مجال طرح آن در این نوشتار نیست.

 • درمان ناتوانی جنسی با روغن بیگر

  درمان ناتوانی جنسی با روغن بيگر


   

  در این گونه موارد،چه در زنان و چه در مردان دارای اثراتی جالب توجه بوده و اثرات مقوی جنسی آن به خاطر هورمون های موجود در آن می باشد.دکتر هنری هی از فرانسه دریافت که ژل سلطنتی حاوی هورمون گونادوتروفیک است که غدد جنسی را فعال کرده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.این ماده قوای جنسی را در صورت ضعیف بودن آن به شدت تقویت می کند.ترکیب رویال ژلی با گیاه جنسینگ می تواند در درمان سرد مزاجی،زود انزالی و مشکلات جنسی خانم ها و آقایان بسیار موثر باشد.زیرا اثرات یکدیگر را در ترکیب با هم تشدید می کنند.

 • دلایلی که خانم ها از ارتباط جنسی لذت نمی برند

  ✅برخی خانم ها خیلی دلشان می خواهد که بتوانند از ارتباط جنسی لذت ببرند. خب امری طبیعی هم هست اما برای خیلی ها به همین سادگی ها اتفاق نمی افتد.

  ☑️لذت بردن از ارتباط جنسی می تواند در بعضی امری جسمی باشد، در بعضی امری روانی باشد و در عده ای هم هر دو صدق می کند.

  ❇️اگر هر یک از این ها محقق نشود، ممکن است خانم یا همسر را دچار انزوا کند و با باعث دوری آن ها از هم شود. پس اهمیت به این ها نقش اساسی در پیوند زناشویی دارد.

  ?آنچه که پزشکان اختلال عملکرد جنسی زنان (FSD) می نامند، به 5 دلیل ممکن است رخ دهد:

  ?1. سطح پایین لیبیدو یا اختلال کمبود میل جنسی (HSDD).
  ?2. ارتباط جنسی دردناک. درد در حین ارتباط جنسی می تواند ناشی از کمبود هورمون به دلیل آتروفی واژینال بعد از یائسگی باشد یا سندروم سوزش و درد واژینال.
  ?3. سختی در انگیختگی. اختلال انگیختگی جنسی می تواند ناشی از بخش تناسلی (در آقایان هم در همین بخش رخ می دهد) یا سطوح مغزی باشد (اختلال در این بخش بیشتر در خانم ها صادق است).

  ?4. گریز از ارتباط جنسی. این امر اغلب در مواردی پیش می آید که فرد خاطره ای از سوء استفاده جنسی داشته باشد.
  ?5. ناتوانی در رسیدن به ارگاسم. بیش از 10 تا 20 درصد خانم ها هیچ وقت به ارگاسم نمی رسند و بسیاری دیگر به سختی به این مرحله می رسند.
  اما درمان هایی در این زمینه وجود دارد.

  ❇️باید توجه داشته باشید اگر سطح لیبیدوی زنی کم نباشد یا میل به ارتباط با همسر خود داشته باشد اما این کار را انجام ندهد، مشکلی وجود ندارد.
  ✅کاهش میل جنسی در خانم ها با گذر سن، امری طبیعی است و بستگی کامل به آگاهی آن ها در این باب دارد.

  ✳️درمان اختلال کمبود میل جنسی
  درمان های اختلال کمبود میل جنسی متنوع و بسته به دلیل ایجاد آن است.
  دارو درمانی خوراکی، هورمون درمانی، کرم های موضعی و وسایل کمکی همگی از جمله راهکارهای برطرف ساختن این اختلال هستند.


  ☑️درمان های ممکن از این قرارند:

  ?هورمون تستوسترون:
  این هورمون می تواند در درمان لیبیدوی پایین موثر باشد اما باید زیر نظر متخصص استفاده شود.
  ?⛔️استفاده بیش از حد مجاز از تستوسترون می تواند منجر به آکنه، ریزش مو، رشد موهای زائد در صورت، پرخاشگری و تغییر دائمی صدا شود.
  ?زسترا: در حال حاضر پماد زسترا بدون نسخه به فروش می رسد و توانایی به اوج رسیدن خانم ها را افزایش می دهد.
  زسترا یک روغن گیاهی موضعی واژینال است.


  ?ابزار اروس (EROS): این دستگاه که مورد تایید انجمن غذای و داروی امریکاست، در به اوج رسیدن خانم ها مفید واقع می شود.

  ❇️روش تحریک INTONE و Intensity: این دستگاه الکتریکی محرک جدیدی از سوی انجمن غذای و داروی امریکاست که به درمان نشت ادرار در زنان کمک می کند و ظرفیت ارگاسم را بهبود می بخشد.

  در واقع Intensity هم یک دستگاه کوچک تر است که می تواند ارگاسم زنان را تحریک و بهبود ببخشد و نیازی به نسخه پزشک ندارد.

  استروژن واژینال: به صورت کرم، قرص یا حلقه موجود است و بهترین راه درمان مشکلات انگیختگی واژینال و درد ناشی از آتروفی واژینال در بسیاری از زنان یائسه شناخته شده است.


  شیاف DHEA واژینال 1 درصد بدون نسخه: پیش ماده آدرنال در زنان مبتلا به آتروفی، نازکی یا بی حسی واژینال می تواند جایگزینی برای استروژن واژینال باشد.

  اُسفنا (Osphena): اولین درمان خوراکی غیراستروژنی برای تعدیل دردهای ارتباط جنسی ناشی از آتروفی واژینال است.
  به منظور انتخاب بهترین راه درمان مناسب خود، از پزشک مشورت بگیرید.
  اختلال
   کمبود میل جنسی در زنان قابل درمان است و راهکارهای زیادی برای رفع آن وجوددارد.

  وازکتومی

 • ده اشتباه وحشتناک در روابط زناشویی

  ده اشتباه وحشتناک در روابط زناشویی

  1-     احترام نگذاشتن به یکدیگر

  یکی از مهم ترین عوامل حفظ یک رابطه احترام است. شما باید درهرشرایطی به همسرتان احترام بگذارید به خصوص جلوی دیگران. همسر شما دوست دارد درحضوردوستان، آشنایان وفامیل مورد احترام وتحسین قراربگیرد. او باید بداند نظر وعقیده اش چقدر برای شما اهمیت دارد.

  2-    بی اهمیتی به درد دلهایش

  به حرف ها وخواسته های همسرتان با دقت گوش دهید. حتی اگر این حرف ها برای شما جالب نیستند .تمام سعی خود را بکنید تا شرایطی فراهم شود که او به راحتی با شما درد دل کند. اگر زمانی که او صحبت می کند به جای گوش دادن به حرفهایش مشغول کامپیوتر یا تلویزیون باشید، رابطه شما روز به روز کم رنگ تر خواهد شد.

  3-   نداشتن روابط صمیمی ونزدیک

  اوهمسر شماست ، خداوند شما را برای یکدیگر آفریده تا درکنار هم قرارگیرید وآرام شوید .سعی کنید همیشه روابط روحی وجسمی نزدیکی با او داشته باشید. اگر نسبت به این نوع روابط بی علاقه هستید حتماً به پزشک مراجعه کنید .

  4-    تصور نکنید همیشه حق باشماست

  ما فکرمی کنیم اگر بحثی بین ما پیش می‎آید هرطور شده باید جوابی بدهیم تا ثابت کنیم که درست می‏گوییم. ما دوست داریم حرف آخر را خودمان بزنیم وهمیشه حرف، حرف ما باشد، اما باید بدانیم در زندگی زناشویی دونفربا هم هستند که تصمیم می‎گیرند، آن طرف دیگر هم به اندازه ما حق رای دارد.  گاهی فکر می‏کنیم اگر جوابی را بی پاسخ بگذاریم نشان این است که کم آورده ایم، به همین خاطر کوچک ترین حرفی را هم بی پاسخ نمی گذاریم وهمین امر موجب اختلافات بزرگ زناشویی می شود.

  5-    حرف هایتان تنها درحد یک صحبت باقی نماند

  همیشه عمل بهتر از حرف است سعی کنید به جای اینکه بحث را ادامه دهید درعمل ثابت کنید. اگر می‏گویید کاری را انجام می دهید، حتماً انجام دهید. اگر تصمیم می گیرید کاری را تکرار نکنید به هرترتیب شده به صحبت تان عمل کنید تا اطمینان همسرتان جلب شود وحرف شما را قبول کند.

  6-    ازشوخی های رنج آور بپرهیزید

  گاهی برای عوض شدن شرایط با خنده، با همسرتان شوخی کنید. ما باید بدانیم هرشوخی شاد کننده نیست دراین مورد محتاط باشید چون ممکن است موجب آزار همسرتان شود. اگر می دانید او به موضوعی حساس است ونقطه ضعف دارد اصلاً درآن مورد صحبت نکنید. سعی کنیدجلوی دیگران همیشه به او افتخار کنید و او را بالا ببرید.

  7-    عدم صداقت واطمینان

  شما نباید هیچ رازی برای خودتان داشته باشید هرچه هست باید بین شما وهمسرتان باشد. دروغ وپنهان کاری شما را از همسرتان دور می کند وبین شما فاصله می اندازد .همیشه به هم اطمینان داشته باشید وبرای او اطمینان ایجاد کنید.

  8-   مایه رنج وعذاب همسرتان نباشید

  شما باید همسرتان را خوب بشناسید ازعلایق وخواسته های او با خبر باشید، نباید کاری کنید که او از شما ناراحت شود وسعی کنید به خواسته هایش احترام بگذارید.اگراز چیزی ناراحت می شود یا کاری را دوست ندارد درمورد آن اصرار نکنید واگر متوجه شدید مساله ای همسرتان را آزار می‎دهد آن کار را انجام ندهید.

  9- خودخواه وشکم پرست نباشید

  شوهران باید سعی کنند روی غذا حساس نباشند، شام وناهار این قدر مهم نیست که دلخوری پیش بیاید، به همسرتان حق بدهید که او هم خسته بوده وشاید نتوانسته به بهترین نحو غذا را درست کند.سرخود مهمان دعوت نکنید حتماً قبل از آن آمادگی همسرتان برای پذیرایی ازمهمان را جویا شوید.

  10-درخانه بد خلقی نکنید

  ناراحتی ها وخستگی سرکار را به خانه نیاورید. اگر ازموضوعی ناراحتید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید وآن بداخلاقی را به همسرتان انتقال ندهید. اگر دعوایتان می شود داد نزنید، بلند صحبت نکنید، صبر کنید تاکمی عصبانیت تان آرام شود بعد درمورد مشکل با هم صحبت کنید .

 • روش­هاي درمان انزال زودرس:

  روش­هاي درمان انزال زودرس:

  ۱–درمان­هاي موضعي: یکی از روش­های درمان انزال زودرس استفاده از كرم­هاي بيحس كننده مانند ژل ليدوكابين ۲% و اسپري­هاي بيحس­كننده است. (ژل ۲% ليدوكابين + كرم پريلو كابين ۲.۵% + استفاده از كاندوم باعث افزايش زمان انزال مي­شود و استفاده از اسپري­هاي بيحس كننده به دليل ايجاد حالت تكرر بعد از مصرف زياد توصيه نميشود.)

  ۲- درمان­هاي دارويي: داروهاي مهاركننده بازجذب سرتونين و ضد افسردگي در درمان انزال زودرس موثراند، بر فرض مثال مي­توان به داروهاي خانواده اس اس آر آي، اشاره كرد كه شامل داپوكستين، فلوكستين، پاروكستين و سرتالين مي­باشند و همچنين گه گاه داروي وياگرا را توصيه مي­كنند. (درمان­هاي دارويي را در مراحل حاد بيماري كه بيماري از فاز پزشكي وارد فاز رواني شديد شده و موجبات مشكلات عديده در روابط فرد شده است، تجويز ميشوند و استفاده بدون نظر پزشك از اين داروها به دلايل ماهيت­هاي اعتيادآور و شرطي كننده و گهگاه تكرر جنسي و همچنين آمار بالاي خودكشي در اثر استفاده از داروهاي ضد افسردگي، توصيه نمي­شود، لذا در صورت تمايل به استفاده از اين روش حتما قبلا با يك متخصص سايكوتراپ يا روانكاو مشورت كنيد).

  ۳–درمان­هاي رفتاري: اين نوع درمان انزال زودرس از موثرترين و سالم و بدون عارضه­ترين نوع درمان­ها مي­باشند و بر طبق آنها فرد به جاي استفاده از دارو يا مواد مصنوعي با استفاده از روش­هاي آموزشي رفتاري، سعي مي­كند كه رفتار و احساسات خود را كنترل كند (در بيشتر مواقع اين روش­ها اولين پيشنهاد براي درمان مي­باشند)، اين روشهای درمان انزال زودرس به هفت بخش تقسيم مي­شوند كه شامل:

  تكنيك ماستر و جانسون: اين روش شامل يادگيري، تشخيص و كنترل احساسات و رفتارهايي است كه منجر ميشود فرد به اوج نقطه لذت برسد و انزال صورت گيرد، اين روش نياز به اراده و تمرين زياد دارد، اما از جمله موثرترين روشهاي درماني است كه تاكنون براي درمان انزال زودرس شناخته شده است، بر طبق آن فرد در ابتدا توسط خود يا شريكش، تحريك مي­شود و هر بار كه به نزديكي نقطه اوج لذت مي­رسند، عمل تحريك را متوقف و بعد از چند لحظه كه احساسات فروكش كرد، دوباره اقدام مي­نمايند، بعد از چند روز تمرين اوليه، عمل زناشویی به روشي كه مرد در زير و زن در بالا قرار مي­گيرد عمل تكرار مي­شود به اين صورت كه مرد در زمان نزديك شدن به اوج نقطه لذت با آگاه كردن زن كه در اينجا كنترل عمل زناشویی را در دست گرفته، او را باخبر مي­سازد تا رابطه را كنترل كند، بر طبق اين روش كه از جمله بهترين روشهاي درماني است، فرد بعد از چندين هفته تمرين و ممارست، به مرحله­اي مي­رسد كه كنترل رابطه جنسي برايش شرطي مي­شود و ميتواند با كنترل احساسات خود، هم زمان رابطه­اش را زياد كند و هم شريكش را ارضاء كند. (كليه اصول اين روش بر پايه تحريك و توقف قبل از نقطه اوج لذت مي­باشد، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت جنسی محسوب ميشود).

  تكنيك فشار: بر طبق اين روش درمان انزال زودرس با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي­پذيرد.

  خودارضائی قبل از انجام سکس (این روش به دلیل منحرف کردن سکس توسط استمناءهای غیرطبیعی خیلی توصیه نمی­شود.)

  پوزسيون خوب هنگام مقاربت: روشهاي معمول (مرد در بالا) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زودرس نمي­كند، براي درمان مي­بايست از روشهايی كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عملیات جنسی را با فعاليت زياد كنترل مي­كند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند.

  تعدد مقاربت: زياد كردن تعداد سکس در طول هفته و روز مي­تواند به درمان انزال زودرس کمک كند به طوري كه اگر هفته­اي دو بار سکس داريد و آن را تبديل به هفته­اي ۴ الي ۶ بار برسانيد، بعد از چند هفته مشكل زود انزاليتان تا حدودي رفع مي­شود.

  اورال سکس: سکس زبانی یا به اصطلاح عامه ساک زدن قبل از مقاربت می­تواند کمک زیادی به آرام شدن آلت مردانه در هنگام سکس شود و به درمان زودانزالی کمک کند. (توصیه نمی­شود یا حداقل انزال صورت نگیرد).

  استفاده از كاندوم :استفاده از کاندوم و بخصوص از نوع بيحس كننده آن كه در بازار به فرواني موجود است، ميتواند به دليل كمتر كردن ميزان تماس آلت جنسی مردانه، باعث رفع زودانزالي شود.

  ۴ - درمانهاي رواني – عاطفي: يكي از بهترين­ها و موثرترين روشها براي رفع انزال زودرس و افزايش لذت در روابط زناشويي، جايگزيني عشق بازي در رابطه جنسی است، بديهي است كه در زمانيكه عشق بازي در رابطه جنسي برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازي با يكديگراند، ديگر زودانزالي معني خود را از دست ميدهد! كارهايي مثل نوازش، تحريك كلامي و بدني زن قبل از دخول و كارهايي مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه، مي­توانند به اين مهم كمك كنند. (به طور خلاصه اگر زن و مرد در هنگام سکس مشغول عشق بازي باشند به دليل اينكه رضايت جنسي هر دو طرف ايجاد مي­شود، زودانزالي به طور كلي برطرف مي­شود).

  ۵–درمان­هاي سنتي و گياهي: دمكرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن زيتون باعث ديرانزالي يا به اصطلاح سفتي كمر مي­شود، همچنين ماليدن حنا هم در بعضي از متون قديمي آورده شده (صحت علمي روشهاي فوق تاييد نشده و بيشتر تجربي­اند! تا علمي !)

 • روشهای مقابله با زودانزالی

  روشهای مقابله با زودانزالی  زود انزالی یکی از دغدغه های اصلی مردان و در ارتباط با آن دغدغه اصلی زنان نیز می باشد . به طور کلی زود انزالی به رابطه_جنسی گفته می شود که در کمتر از 118 ثانیه صورت بگیرد . زود انزالی مشکلی است که در تبعات آینده مشکلاتی همچون افسردگی پرخاشگری و گاها حتی باعث طلاق بین زوجین می شود .


  ⁉️علت زود انزالی چیست , راههای درمان زود انزالی , چگونه دیر ارضا شویم؟


  بهترین مدت زمان برای یک رابطه جنسی
  زمان مشخصی برای زود انزالی وجود ندارد به طور کل تمام پزوهشگران پزشکی بر این موضوع مشترک موافق هستند که هر فردی با توجه به نوع رضایتمندی خود در رابطه میتواند مدت زمان متفاوتی را تجربه کند . اما در صورتی که مرد در مدت زمان کوتاه وقبل از به ارگاسم رسندن همسر خود ارضا شود می توان گفت این فرد دچار زود انزالی شده است


  ⁉️علت زود انزالی چیست و چه پیامدهای را دارد؟

  معمولا زود انزالی به دو دسته تقسیم می شود

   . دسته اول : بر اثر مسائل روانی همچون افسردگی , اضطراب , احساس گناه و... می باشد و در دسته دوم می توان گفت مشکلات پزشکی وجود دارد به مانند : کمبود هورمون مردانه , آسیبهای جنسی و عوارض استفاده از قرص های جنسی می باشد در هر دو مورد بهتر است به پزشک مراجعه کنید . برای دسته اول معمولا پزشک ابتدا به صورت جداگانه با هریک از زوجین گفتگو میکند . چراکه زود انزالی دلالیل مختلفی دارد و ممکن است علت روانی و یا حتی ترس از زود انزالی باشد که مهمترین عامل در زود انزالی است . و برای دسته دوم معمولا با تجویز داروهای هورمونی مشکل بیمار حل خواهد شد .


  روشهای دیر انزالی
  یکی از بهترین روشها تسلط بر ذهن است
   برای این کار میتوان در هنگام یجاد نزدکی و زمانی که احساس کردید در حال ارضا شدن هستید حواس و فکر خود را به گونه ای به جای دیگه ای به یک خاطره ای و یا هر چیزی که باعث شود از فکر ارضا شدن خارج شوید مشغول کنید


  استفاده از کاندوم می تواند بسیار مفید باشد .
   کاندوم باعث کاهش تحریک آلت_تناسلی می شود و در نتیجه علاوه بر دیرتر ارضا شدن شما باعث جلوگیری از انتقال بیماریهای جنسی خواهد شد

  استفاده از داروهای دیر انزالی
  متاسفانه عوارض بسیار بالایی و گاها باعث نازایی می شود . حتما با تجویز دکتر اقدام به مصرف داروهای دیر انزالی کنید


  روش دیر انزالی به سبک ماستر و جانسون
   این روش معمولا روی ذهن و نحوه کنترل احساسات تمرکز می کند . سبک مورد نظر را می توانید در کلاسهای خصوصی آموزش روابط_زناشویی فرا گیرید


  استفاده از کرم و اسپرهای که باعث بی حس شدن آلت تناسلی می شود
   در این روش با استفاده پمادهای که در داروخانه ها قابل تهیه است روی آلت تناسلی مالیده میشود و پس از مدتی کوتاه باعث ایجاد بی حسی می شود . این موضوع را حتما در نظر بگیرید بعد از ارضا شدن حتما آلت تناسلی خود را خوب با صابون بشوید و حتما با تجویز دکتر از این نوع کرم ها استفاده کنید . چراکه عوارض جبران ناپذیری دارند .

  ایجاد وقفه در زمان ارضا شدن
  در این روش هر زمان که احساس کردید به مرحله ارضا رسیدید حدود 3 الی 5 دقیقه بین رابطه خود وقفه ایجاد کنید و در این حین آلت تناسلی خود را محکم فشار دهید تا مواد منی به عقب بازگردند


  فشار دادن محل پرینه آلت تناسلی
  پرینه به محل اطلاق ما بین بیضه و معقد گفته می شود . هر زمان که به نقطه اوج ارضا شدن رسیدید بعد از خروج آلت تناسلی محل پرینه را محکم با انگشت فشار دهید . این عمل باعث برگشت آب منی می شود


  کنترل مراحل اوج لذت ارضا شدن
  اگر لذت بردن از رابطه جنسی تا ارضا شدن عددی ما بین 1 تا 5 را در نظر بگیریم شما باید همیشه احساست خود را در حدود عدد 3 کنترل کنید .


  شل نگاه داشتن مقعد
  یکی از راه های دیر انزالی مقعد خود را شل نگاه دارید این امر باعث کاهش انبساط آلت می شود و بسیار به دیر انزالی کمک می کند


  ‼️و نکته آخر برای آقایان
   بهتر است ابتدا همسر خود را ارضا کنید و سپس خود ارضا شوید این عمل دو استفاده را برای شما خواهد داشت ابتدا اینکه از لحاظ روانی می توانید روی ذهن خود کنترل ایجاد کنید و با استرس کمتری شروع به نزدیکی کنید . هر مقدار استرس کمتری داشته باشید دیر تر ارضا می شوید . و استفاده دوم هر زمان همسر شما ارضا شود توانایی این را دارد که مجدد شروع به نزدیکی کند اما اگر شما زودتر ارضا شوید توانایی جنسیتون تحلیل میرود و در نهایت امکان ارضا کردن همسر خود را نخواهید داشت

 • زودانزالی

  وازکتومی چیست؟ رابطه آن با زودانزالی؟؟؟

  دکتر سید حبیب­الله جعفری، جراح و متخصص بیماری­های کلیه و مجاری ادرار و عقیمی مردان، با ذکر این نکته که سابقه استفاده از روش وازکتومی به یک قرن پیش بازمی­گردد، در معرفی این روش می­گوید: «بیش از پنجاه سال تحقیقات گسترده‌ای دربارة وازکتومی صورت گرفت. از ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۵، یعنی به مدت یازده سال، عمل وازکتومی در ایالت سی‌چوان چین انجام شد و در سال ۱۹۸۵، انجمن جلوگیری داوطلبانه از بارداری از طریق جراحی، بی‌عارضه بودن این روش را اعلام کرد و در سال ۱۹۸۶، وازکتومی به تمام نقاط دنیا معرفی شد. در اوایل اردیبهشت ۱۳۷۲ نیز پروفسور لیسون چان به ایران آمد و این روش را به محافل علمی ما معرفی کرد.

  سازمان بهداشت جهانی وازکتومی را به‌عنوان بهترین، مطمئن‌ترین و راحت‌ترین روش جراحی برای جلوگیری دائمی از باروری تأیید کرده است. وازکتومی را نخستین‌بار در ایران دکتر فریدون فروهری، مدیر پلی‌کلینیک شهید جعفری مرکز بهداشت شرق تهران، انجام داد. وی که پدر وازکتومی ایران شناخته شده است، شاگردان متعددی تربیت کرد و برای ترویج این روش به تمام نقاط ایران فرستاد. به گفته دکتر صدق آذر، سرپرست کنونی این پلی تکنیک، از آن زمان تاکنون، ۷۷۵ پزشک دوره‌های آموزشی وازکتومی را طی کرده‌اند و در نقاط مختلف کشور ایران در حال خدمت هستند. وی شمار موارد موفق وازکتومی انجام‌شده در مرکز مذکور را در حدود ۲۹ هزار مورد ذکر می­کند.

  وازکتومی به دو روش انجام می‌شود: روش قبلی یا کلاسیک که جراحی با تیغ بوده است و روش جراحی بدون تیغ. دکتر جعفری در توضیح وازکتومی می‌گوید: «وازکتومی عبارت است از قطع لولة منی‌بر در مرد که با عمل جراحی ساده و مطمئنی در مدتی کوتاه انجام می‌شود. این روش آسان‌ترین و مؤثرترین روش پیشگیری از بارداری است که به‌تازگی با عملی بسیار ساده و بدون استفاده از تیغ جراحی صورت می‌گیرد و نیازی به بخیه‌زدن ندارد.»

  پیوست ها:


  زودانزالی|انزال زودرس|دیرانزالی|مشکلات جنسی|وازکتومی|ناتوانی جنسی|عدم نعوظ|درمان زودانزالی|

 • سوال در خصوص مشکل نعوظ و بی میلی جنسی شوهر


  سوال

  منوهمسرم ۱۲ساله که ازدواج کردیم،۲سال اول خیلی سکسمون خوب بودولی بعدش کم شد،الان شده ۶ماه یبار / دارای اختلال نعوظ / شوهر 45 ساله  خانم 36 ساله

  ✅پاسخ

  اولا در خصوص کم شدن تعداد دفعات رابطه جنسی

  1- ممکنه بعلت رفتارهای همسر حین رابطه جنسی باشد
  2-کم شدن میل جنسی
  3-اختلالات جنسی
  4-اثرات منفی مصرف برخی دارو ها
  5-تاثیر بیماری هایی مثل دیابت-فشار خون-تنگی عروق-بیماری های اعصاب و روان
  6- مصرف دخانیات
  7-سبک زندگی ( کم خوابی- مصرف فست فود - عدم فعالیت بدنی-کار زیاد- دغدغه های ذهنی )


  که باید هر کدام جداگانه بررسی بشه
  از طرف دیگه ، میل جنسی و توانایی مردها  بعد از 30 - 35 سالگی  نزولی میشه
  علتشم کاهش سطح تستسترون هست

  نتیجه اینکه تحریک پذیری کم میشه  و همینطور  زمان رسیدن به نعوظ هم طولانی میشه
  مثلا اگر یه مرد 25 ساله یا یک جرقه ذهنی بلا فاصله آلتش سفت میشه ده سال بعدش این اتفاق نمی افته و نیاز به زمان بیشتری هست تا آلتش سفت بشه

  خب طبیعتا این مسائل روی تعداد دفعات رابطه تاثیر داره

  حالا برخی مسائل هست که این روال رو تشدید میکنه
  مثلا سیگارو قلیان به شدت روی اختلال نعوظ تاثیر داره ، مثلا پسران زیر 27 سال که قلیان یا سیگار مصرف میکنند به دفعات باید  انتظار ناتوانی جنسی زودرس رو داشته باشند

  چون عروق تنگ میشه
  وقتی عروق تنگ بشه ، خون رسانی به آۀت دچار مشکل میشه و در نتیجه نعوظ  به سختی ممکن میشه


  ما باید در خصوص شوهر این خانم علل رو بررسی کنیم
  خوشبختانه  تا حد زیادی اختلالات جنسی قابل درمانه
  اگر مشکل نعوظ حل بشه میل به رابطه هم بیشتر میشه چون مردهایی که نعوظ ندارند اعتماد به نفس جنسیشونو از دست میدن برای همین از رابطه جنسی خودداری میکنند

  ❌اما بد ماجرا اینه که مردها اکثرا تا یک جایی از بدنشان احساس درد نکنند یا وضعیتشون طوری نشه که خدایی نکرده کارشون به بیمارستان بکشه  سراغ درمان و پیگیری نمی روند

  بنا بر این خانم باید در خصوص نیاز جنسیش به همسرش تذکر بده و در این باره صحبت کنه که من نیاز دارم و همسرشون ترغیب کنند برای مراجعه به پزشک این مطلب از کانال تنظیم خانواده استچون خانم 36 ساله از نظر جنسی در سطح نسبتا بالایی هست و عدم براورده دشه این نیاز از جانب شوهرشان  تاثیر منفی در زندگی زناشویی داره

  ✅در گام نخست هم باید اول به سكسولوژيست مراجعه بشه تا بررسی بشه مشکل جسمانی يا روحي نباشه
  بعد برایشان دارو تجویز میشه  و بعد هم مشاوره

  ولی شما در عین حال بعنوان یک خانم انتظار نداشته باشید که میل جنسی شوهرتان به همان روز های اول برگرده اما با پیگیری و درمان به سطح نرمال خودش برای این شرایط سنی بر میگرده


  ✅اینم در نظر داشته باشید وقفه چند ماهه در سکس زوجین به هر دلیلی
  مثل بارداری ، بیماری، اختلال  میتونه از آن به بعد به کم شدن میل جنسی مبدل بشود

  خوشبختانه در هر شرایطی میشود سکس داشت چون سکس فقط دخول نیست

 • عوامل مؤثر بر طلاق

  عوامل مؤثر بر طلاق:

  مقدمه

  1-اعتیاد

  2-الکل

  3-دخانیات

  4-قمار

  5-ناهماهنگی طبقاتی

  6-خودفریبی

  7-ثروتهای بادآورده

  8-محکومیت طولانی مرد

  9-ناسازگاری و افسردگی­ها

  10-دخالت دیگران

  11-ازدواج­های غیررسمی و دور از عرف خانوادگی

  12-سنت­ها، باورها، پندارهای غلط

  13-عوامل اقتصادی

  14-نقش سواد و آگاهی در ناسازگاری

  15-عدم سازگاری با خویشاوندان

  16-تدلیس و خیانت

  17-سایر عوامل موثر بر طلاق

   

  پیوستها:


  درمان زودانزالی|درمان انزال زودرس|درمان استمناء|درمان خودارضایی|میکروپنیس|درمان عدم نعوظ|وازکتومی|

 • عوامل مؤثر بر طلاق_الکل

  -الکل:

  الکل از آن جهت از علل و موجبات طلاق محسوب می­شود که شخص معتاد به الکل مشاعر خود را بر اثر استفاد از الکل کم کم از دست می­دهد و محیط زندگی را برای خود و اطرافیان تنگ می­سازد زیرا الکل در جسم و روان تأثیر می­گذارد و از اعصاب تا گلبولهای خون از او متاثر گشته و سستی و ناتوانی ایجاد می­کند.

  «آندره بینو» دبیر کنگره بین­المللی مبارزه با الکل اعلام کرده است: 80 درصد دیوانگان و 40 درصد از بیماران آمیزشی در نتیجه استعمال الکل بوده است.»

  الکل پیوند زناشویی را سست و اغلب آن را نابود می­کند. اخلاق تند و خشونت­بار الکلی، روح و قلب همسر و فرزندان را آزار می­دهد. خانواده شخص مشروب­خوار تأمین جانی ندارد و هر لحظه حیات و بقای خود را در معرض خطر تهاجم جنون­آسای شوهر مست خود احساس می­کند.

  فرزندان افراد الکلی از نظر نیروی دفاعی و اندیشه به مراتب پایین­تر از افرادی هستند که والدین آنها مشروبات الکلی مصرف نمی­کنند. دانشمندان علوم اجتماعی و بزهکاری ثابت کرده­اند که بیشتر خونریزیها، جنایات و مفاسد اجتماعی از افرادی بروز می­کند که پدر یا مادرشان الکلی بوده­اند. با مطالعه بر روی 500 دیوانه چنین نتیجه گرفته­اند که نود و هفت درصد این افراد پدر یا مادرشان الکلی بوده­اند و یا به نحوی از انحاء از الکل استفاده کرده­اند.

  دکتر گولد در تحقیقات دامنه­دار خود در مورد الکل می­گوید: اکثر سوانح رانندگی و هوایی که در خطوط هوایی اروپا و آمریکا موجب تلف شدن هزاران انسان گردیده عامل اصلی آن مصرف مشروبات الکلی بوده است!!

  کنگره بین­المللی مبارزه با الکل هم اعلام کرده: 30 درصد از مخاطرات و سوانح کار و 62% در تصادفات اتومبیل و رانندگی به علت مصرف مشروبات الکلی می­باشد.

  یک مرکز تحقیقات ژاپن گزارش داد که 40% طلاقهای کشورهای آسیایی مربوط به مصرف الکل می­باشد زیرا در این موارد به علت خشکی محیط جغرافیایی و ناسازگاری الکل با چنین محیط­هایی الکل حالت تخریبی بیشتری پیدا می­کند.

   

  پیوستها:

  درمان انزال زودرس|درمان استمناء|درمان خودارضایی|دکتر خوب وازکتومی در تهران|متخصص انزال زودرس|میکروپنیس|وازکتومی

 • قابل توجه زن و شوهر ها

  از کلیدهای ارتباطی استفاده کنید نه از قفل ها! به این مثال توجه کنید:

  قفل ها:
  تو نسبت به من بی توجه شدی!
  تو دیگر مرا دوست نداری!
  تو بلد نیستی با یک خانم چه طور رفتار کنی!

  وازکتومی|برگشت وازکتومی|ناتوانی جنسی|درمان ناتوانی جنسی|خودارضایی|درمان خودارضایی|استمنا|درمان استمنا|متخصص وازکتومی

  کلید ها:
  من به توجه تو نیاز داشتم و احساس کردم به من توجه نداری!
  من به محبت بیشتر تو نیاز دارم!
  من به این که به من بگویی دوستم داری نیاز دارم! دلم می خواهد با من این طوری صحبت کنی!
  من دوست دارم با من این طوری رفتار کنی! قفل ها و کلیدها هردو یک مطلب را بیان می کنند اما به شیوه ای متفاوت
   در واقع هر قفلی یک کلید دارد و هر کلیدی یک قفل که می توان شکل هرکدام را از دیگری دریافت.

   وقتی که شما درباره موضوعی از همسرتان انتقاد می کنید، وقتی قضاوت یا ادراک تان نسبت به وی را بیان می کنید، وقتی شما چیزی را به همسرتان گوشزد می کنید، شما در حال استفاده از قفل ها هستید و مطمئن باشید فضای گفت وگوی شما و همسرتان بسته و بسته تر خواهد شد و سرانجام به بحث و مشاجره خواهد انجامید
  اما کلید ها فضای گفت وگو را، هرچند غمگین یا منفی باشد، به سوی باز شدن و یافتن راه حل پیش می برد. وقتی شما از احساس و انتظارات تان صحبت و بیان می کنید به چه چیزهایی نیاز دارید، هم به خاطر بیان احساس تان سبک و راحت می شوید و هم به همسرتان نشان می دهید که چه کار باید بکند

  درمان خودارضایی

 • ‎نقش حس لامسه در رابطه جنسی

  ممکنه خیلی وقت ها از خودتون این سوالو پرسیده باشینچی میشه که بعضی وقتها سکس یه تجربه فوق العاده میشه و بعضی وقتها نه؟

 • نکاتی مهم در رابطه با ویاگرا:

  نکاتی مهم در رابطه با ویاگرا:

  -این دارو به صورت قرص یک ساعت قبل از تصمیم به مقاربت مصرف می­­شود و طی یک ساعت، نباید بیش از یک قرص مصرف شود.

  -عوارض جانبی شایع ویاگرا شامل سردرد، قرمزی و احساس گرما در صورت، ناراحتی معده، آبریزش بینی، عطسه­های مکرر، تغییرات بینایی و آبی رنگ به نظر رسیدن اجسام است.

  -در صورتی که نیتروگلیسیرین یا داروهای نیتراتی زیرزبانی یا ایزوسور باید با برچسب نیتروگلیسیرین مصرف می­کنید، نباید از ویاگرا استفاده کنید.

  -مصرف این دارو در افراد مسن، به خصوص کسانی که از داروهای خاصی مثل نیترات­ها (که در داروهای بیماران قلبی استفاده می­شود) استفاده می­کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او صورت گیرد، در غیر این صورت می­تواند خطرآور باشد.

  -در صورتی که نعوظ بیشتر از چهار ساعت به طول انجامد، به دلیل احتمال آسیب به آلت تناسلی، مراجعه به پزشک ضروری است.

  -مصرف سیلدنافیل در بیماران مبتلا به اختلالات خون­ریزی دهنده یا زخم معده و دوازدهه باید با احتیاط صورت گیرد.

  -درصورتی که در خلال نزدیکی، علایمی مثل منگی، گیجی، تهوع یا دردهای قلبی (درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی، گزگز و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی) در مصرف کننده پدید آید، باید از ادامه فعالیت جنسی خودداری و سریعاً به پزشک مراجعه کرد.

  -مصرف بیشتر از یک قرص سیلدنافیل در روز توصیه نمی­شود.

  -با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو، توصیه می­شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود.

  -مهم­ترین توصیه این است هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی اقدام به مصرف این دارو نکنید.

  آسیب عصبهای شنوایی و بینایی با مصرف ویاگرا:

  سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می­گوید ویاگرا موجب بروز ناشنوایی ناگهانی می­شود.

  ویاگرا و سایر داروهای هم­گروه آن که برای رفع ناتوانی جنسی به کار می­روند، حاوی هشدارهایی درباره احتمال بروز ناشنوایی ناگهانی در مصرف­کنندگان هستند.

  گرچه روشن نیست که این گروه داروها حقیقتاً باعث ناشنوایی شوند، اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پنج­شنبه 18 اکتبر 2008 (26 مهر 1387) تصمیم گرفت با توجه به 26 گزارش در موارد بروز این مشکل در میان مصرف کنندگان این داروها از سال 1996 تا به حال این هشدار جدید به بروشور این داروها افزوده شود.

  در داروهای رفع کننده ناتوانی جنسی «ویاگرا»، «سیالیس» و «لویترا» این هشدار جدید درج خواهد شد.

  همچنین داروی «رواتیو» که بر درمان پرفشاری خون ریوی به کارمی­رود، و همان ماده موثره ویاگرا را دارا است، نیز این هشدار را خواهد داشت.

  در بروشور داروهایی ویاگرا قبلاً ناشنوایی به عنوان یک عارضه جانبی احتمالی ذکر شده بود، زیرا در هنگام آزمایشهای اولیه بر روی آن موارد معدودی از بروز این عارضه گزارش شده بود.

  البته با توجه به اینکه افزایش سن و برخی از بیماریها مانند دیابت و بیماری قلبی، که ناتوانی جنسی ایجاد می­کنند، ممکن است به ناشنوایی هم منجر شوند، هنوز مشخص نیست که آیا رابطه بین مصرف قرصهای رفع ناتوانی جنسی و ناشنوایی واقعی است یا به بیماری زمینه­ای آنها مربوط می­شود.

  FDA به بیماران توصیه می­کند در صورتی که دچار مشکلات شنوایی از قبیل کم­شنوایی یا وزوز گوش شدند، فوراً به پزشکشان اطلاع دهند و مصرف دارو را قطع کنند. اما چندی پیش پژوهشگران ادعا کردند داروهای ناتوانی جنسی ویاگرا و سیالیس خطر آسیب چشمی را هم در مردانی که سابقه ازدیاد فشار خون یا بیماری قلبی دارند افزایش می­دهد.

  محققین دانشگاه آلاباما می­گوید ویاگرا موجب آسیب عصب بینایی می­شود.

  همچنین دانشمندان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام دریافتند مردانی که سابقه حمله قلبی دارند احتمال بروز آسیب به عصب بینایی آنها در صورت مصرف داروهای درمان ناتوانی جنسی 10 برابر افزایش می­یابد.

  آسیب عصب بینایی شایع­ترین علت بیماری حاد عصب بینایی در افراد بالای 50 سال است و می­تواند باعث از دست دادن بینایی در یک یا هر دو چشم شود. محققان در این مطالعه 76 مرد مبتلا به آسیب عصب بینایی را که تحت درمان قرار داشتند از نظر استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی و مصرف قرصهای ناتوانی جنسی بررسی کردند.

  آنها دریافتند مردانی که سابقه حمله قلبی داشته­اند چنانچه داروی ناتوانی جنسی مصرف کنند 10 برابر بیشتر با خطر آسیب عصب بینایی روبرو هستند. ویاگرا ساخت شرکت Pfizer Inc و سیالیس cialis ساخت شرکت Eli Lilly مهم­ترین داروهای درمان ناتوانی جنسی محسوب می­شوند.

  اگرچه در ماه مه 2006 اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا اعلام کرد بیش از 40 گزارش در مورد تأثیر داروهای ناتوانی جنسی در بروز این بیماری چشمی دریافت کرده است، اما شرکت Pfizer اعلام کرد در بررسی 103 تحقیق بالینی روی ویاگرا روی 13 هزار بیمار هیچگونه گزارشی از این بیماری چشمی مشاهده نشده است.

  با این حال این شرکت پذیرفت در برچسب دارو در این باره هشدار دهد. هرچند این بیماری چشمی، یک بیماری نادر است، اما با توجه به میزان بالای مصرف داروهای ناتوانی جنسی، میزان ابتلا به این بیماری نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت.

  اما خطرات ویاگرا برای «احساس» آدمی به همین محدود نمی­شود. چندی پیش پژوهشگران اعلام کردند افرادی که از دوزهای بالای داروی ویاگرا برای بهبود عملکرد جنسی استفاده می­کنند، ممکن است دچار کاهش عملکرد بویایی هم بشوند!

  این مطالعه جدید که در آلمان به وسیله پژوهشگران دانشگاه درسدن انجام شده، روی 20 مرد جوان سالم صورت گرفته است. در این تحقیق، محققان به این افراد در 2 دوره دوزهای 50 و 100 میلیگرم از داروی معروف ویاگرا تجویز کردند و پس از هر مرحله، قدرت حس بویایی افراد بعد از استشمام یک عطر، مورد اندازه­گیری قرار گرفت.

  در نهایت پژوهشگران دریافتند که در صورت استفاده از دوز 100 میلی گرم این دارو، در مردان افت بیشتری در عملکرد بویایی ایجاد می­کند. ظاهراً باید منتظر مطالعات جدید در مورد حس چشایی و لامسه هم ماند!

  ویاگرا را هرگز از شبکه اینترنت خریداری نکنید و از داروخانه­های معتبر دریافت کنید!

  تحقیقات نشان می­دهد نیمی از داروهای درمان ناتوانی جنسی ویاگرا که در شبکه اینترنت عرضه میشود تقلبی است.

  دانشمندان با بررسی نمونه­های ویاگرا عرضه شده در شبکه اینترنت دریافتند برخی از این داروها حاوی ترکیباتی متفاوت یا مقدار مواد موثر کمتری در مقایسه با داروی ویاگرا اصلی هستند.

  دکتر نیک ویلسون از دانشگاه لندن در کنفرانس داروشناسی انگلیس گفت براساس برآوردهای اولیه حدود نیمی از نمونه­های ویاگرا که از طریق شبکه اینترنت عرضه می­شود تقلبی است.

  با توجه به ابتلای میلیونها مرد در سراسر جهان به ناتوانی جنسی این دارو از بازار فروش عظیمی برخوردار است. این داروی پرفروش توسط شرکت داروسازی پفایزر ساخته شده است.

  داروهای تقلبی که با نام ویاگرا برچسب­گذاری شده و بسته­بندی آنها مشابه ویاگرا اصلی است، ساخت شرکت پفایزر نیست.

  این دانشمندان هنوز در مورد مضر بودن ترکیبات قرصهای تقلبی مطمئن نیستند، اما میدانند که قرصهای تقلبی کارایی ندارد. چنانچه دوز مصرف دارو مناسب نباشد یا مقدار ماده موثر sildenafil بیشتری داشته باشد میتواند خطراتی ایجاد کند. بخشی از عوارض جانبی این ماده بالا رفتن فشار خون است که می­تواند زمینه­ساز حمله قلبی باشد.

  این محققان از شیوه­ای به نام NIR استفاده کردند که تصویر دقیقتری از محتویات دارو و مواد فعال آن فراهم می­کند. قرصهای تقلبی از کشورهای مختلفی مانند تایلند، هند و مالت عرضه شده است. دانشمندان امیدوارند بتوانند با کمک این فن­آوری فراورده­های دارویی تقلبی را در جهان کشف و ردیابی کنند.

   

   

  پیوستها:

  متخصص وازکتومی|درمان عدم نعوظ|میکروپنیس|درمان ناتوانی جنسی|درمان انزال زودرس|برگشت وازکتومی

 • وازکتومی باعث ناتوانی جنسی نمی گردد

  وازکتومی (به انگلیسی: vasectomy)‏ نوعی عمل جراحی در مردان برای پیشگیری از بارداری است. در این روش که به «بستن لوله مردان» مشهور است، فرد امکان فرزنددار شدن را از خود سلب می‌کند و امکان بازگشت هم تا ۶۰٪ وجود دارد (vasovasostomy). درصد موفقیت این عمل بسیار بالاست.

  در بین انواع مختلف پیشگیری از بارداری، وازکتومی موفق‌ترین آنها محسوب می‌شود. این عمل فقط برای پیشگیری از حاملگی است و در انتقال امراض مقاربتی نقشی ندارد.

  عمل وازکتومی سرپایی و بسیار ساده بوده و فرد ۳۰ دقیقه پس از عمل قادر به راه رفتن و رانندگی خواهد بود. پس از این عمل رنگ و بو و طعم و حجم منی و قدرت نعوظ و انزال تغییری نمیکند و فقط عامل باروری (اسپرم) مسدود می‌گردد.

  در این روش با جراحی کوچک مسیر وازدفران را که وظیفۀ عبور اسپرم را از بیضه به سمت پروستات و مجرای ادراری دارد مسدود می‌کنند.

  این روش با بی حسی موضعی و درد کم و جراحی کوتاه مدت و ارزان قیمت است. درصد موفقیت ۵/۹۹-۹۵ درصد می‌باشد که بسته به روش وازکتومی متفاوت می باشد.

  عوارض جراحی بسیار کم و شامل احتمال خونریزی و یا عفونت جراحی در کوتاه مدت و یا درد بیضه به طور موقتی، و بندرت مزمن، می‌باشد. و فواید این روش، قابلیت باز کردن مجدد وازکتومی، ارزان بودن و دوره نقاهت کوتاه مدت آن می باشد.

  وازکتومی باعث ناتوانی جنسی نمی گردد ولی موارد متعدد دیده می‌شود که بیمار پس از وازکتومی از کم شدن توانایی و یا تمایل جنسی شاکی می‌باشد که دلیل آن، تأثیر روحی انجام وازکتومی می‌باشد و از نظر علمی وازکتومی تأثیری جسمی بر روی توانایی جنسی ندارد. در صورت بروز دردهای طولانی مدت و آزار دهنده پس از وازکتومی احتیاج به باز کردن مجدد وازکتومی یا برداشت کامل لولۀ وازدفران می باشد.

  وازکتومی یا انسداد مجاری وازدفران، یکی از قدیمی‌ترین روشهای جراحی، جهت جلوگیری از باروری در مردان می‌باشد این روش امروزه در بسیاری از نقاط دنیا بخصوص چین، برای کنترل جمعیت متداول می‌باشد.

  وازدفران مجرای عبور اسپرم از بیضه به طرف پروستات و مجرای ادراری جهت اضافه شدن اسپرم به مایع انزالی منی می‌باشد که با انسداد این مجرا، باعث تهی شدن مایع منی از اسپرم می‌گردد و در نتیجه مایع خروجی انزالی حاوی اسپرم نمی‌باشد، لذا منجر به باروری نمی‌گردد.

   

  پیوست ها:


  وکیوم|ویاگرا|لارگو|زولوفت|انزال زودرس|عدم نعوظ|میکروپنیس|ناتوانی آقایان|ناتوانی

پاسخ بسیاری از مشکلات جنسی

جزئیات تماس

دکتر سعید محمدزاده:

تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570

تلفن: 77455812 -77806668

همراه:

ایمیل : info@drmohmadzadeh.com